A gazdasági szereplők szubjektív helyzetértékelésén alapuló idei második helyzetelemzésében a Fed a január közepe óta tartó időszakra vonatkozóan is a már megszokott "szerény vagy mérsékelt" szóhasználattal jellemezte a gazdasági növekedés ütemét az Egyesült Államokban. Nem történt lényeges változás az inflációs kilátások megítélésében sem.
Az üzleti szereplők az összes régióban a munkaerő-kínálat csökkenéséről és élénk keresletről számoltak be a szakképzett munkaerő iránt. Számos régióban már állandósult hiány tapasztalható a gazdasági ágazatok nagy részénél - fogalmaz a dokumentum, megjegyezve, hogy leginkább az építőiparban, az informatikában és a feldolgozóiparban számoltak be nem megfelelő mértékű és minőségű munkaerő-kínálatról.
Az idei elsőhöz képest a második Bézs Könyv leginkább a munkaerő-piaci kínálat szűkülését jelző megállapításaiban tér el. Összességében azonban a mostani dokumentum is mérsékeltnek ítélte meg a bérnövekedést országszerte.
A mostani Bézs Könyv megállapításai alapján nem túl valószínű, hogy változna a piac megítélése a Fed monetáris szigorításának idei várható ütemezéséről. Elemzők kamatemelést várnak a Fed következő, márciusi kamatdöntő ülésétől, ezt a vélekedést a mostani dokumentumban foglaltak alá is támasztják. A Fed három kamatemelésre tett utalásokat korábbi jelentéseiben az idei évre vonatkozóan.
A Fed tavaly is három alkalommal emelt alapkamatot, rendre 25 bázisponttal. Két éve decemberben a Fed szintén 25 bázisponttal 0,75 százalékra növelte az alapkamatot, ami az első kamatemelés volt egyéves szünetet követően, azután, hogy a gazdaságösztönző céllal közel tíz évig folytatott zérókamat-politika után 2015 decemberében elindította a kamatemelési ciklust.