A századfordulón épült, zuglói László-villa a környék villái közül méretével és művészi értékével is kiemelkedik, filmforgatások kedvelt helyszíne, sokan „Budapest Disney-kastélyaként” is emlegetik. A Zugló villanegyedében található, varázslatos hangulatot idéző ingatlan eredetileg műteremház céllal épült, amelyben két emeleten és egy alagsori szinten találhatóak az egyes lakásfunkciókat betöltő helyiségeket.
A magas toronysüveges épület minden korabeli technikai újítás alkalmazásával épült és több eleme a mai napig eredeti állapotban megtalálható itt. A villa külső-, valamint belső megjelenése a romantikus, neoromán és neogótikus építészeti stílusokat hordozza. Ez is indokolja, hogy egy lovagvár, vagy akár a jól ismert Disney-kastély is eszünkbe juthat róla - írja az ingatlan kizárólagos közvetítői jogával bíró Duna House.
A villát többször is átépítették, azonban a lakás egyedi építészeti stílusa megmaradt. Az épület falai közt sétálva ma is szinte megelevenedik a századforduló idején élő arisztokrácia mindennapi élete.
Az eredeti tulajdonos, a magyar származású László Fülöp nemzetközi szinten elismert portréfestőként szerezte hírnevét. Több külföldi királyi udvarban járva örökítette meg az uralkodókat, köztük I. Ferenc József osztrák császárt, a fiatal Erzsébet királynőt, az Egyesült Királyság későbbi országfőjét, és XIII. Leó pápát egyaránt. Az „utolsó udvari portréfestő” néven is ismert művész külföldi népszerűségét az is bizonyítja, hogy az 1900-as párizsi világkiállításon aranyéremmel jutalmazták a pápáról készült művét.
Magyarországi pályafutása során Székely Bertalan mentoráltja volt, majd a külföldön végzett festőakadémiai tanulmányait olyan világszínvonalú oktatási intézményekben töltötte, mint a müncheni Képzőművészeti Akadémia és a párizsi Julian Akadémia.
A jól ismert ír sörgyáros család egyik lány tagjával, Lucy Guinness-el kötött házassága eredményeképp elegendő vagyonhoz jutott, hogy 1897-ben a László-villa építtetését fedezni tudja. Az ingatlan eleinte a László-család elsődleges otthonaként funkcionált, azonban amikor a festő külföldre költözött családjával, az ingatlan bérbeadására került sor, majd 1912-től többször is tulajdonost váltott.
Feltehetőleg az első emelet szolgált a László-család otthonaként, valamint itt lelhető fel az ingatlan legnagyobb műterme is, ahol több híres alkotó is megfordult pályafutása során. A szint helyet ad egy kisebb műteremnek, egy fotózáshoz szükséges sötétkamrának, illetve egy fotólabornak is, amelyek a sokszínű művészi portfólió létrehozásához is hozzájárulnak.
Az épület egyedi adottságait többen is felismerték a 20. században, ebből kifolyólag számos híres alkotóművész és színházi szereplő kedvelt helyszínévé vált. 1909 és 1911 között Molnár Ferenc író is albérlője volt a villának, itt írta meg Liliom című színművét, a hangulatos első emeleti erkélyen. Később a sokak számára ismert Bajor Gizi színésznő és Szendrő József színész is egy ideig az otthonának mondhatta az ingatlant. Az utolsó híres festőművész, aki a villában élt, Szegvári Károly volt, a rokonai tulajdonában álló, különleges ingatlan új tulajdonosát várja.
Nem csak az építészet, az irodalom, a színház és a festőművészet, de a filmművészet kedvelői számára is kuriózum a helyszín, hiszen számos vígjáték, thriller és romantikus film forgatásának helyszínéül szolgált az ingatlan, amely az Üvegtigris 3, a Vörös Veréb, vagy akár az Ida Regénye képkockáin is feltűnik.