3p

Fábry Sándor januárban élesen bírálta a közmédiát, ahol tíz éve szerepel. Néhány héttel korábban cége, a Trisó Kft. nettó 10,15 millió forintos megbízást kapott az MTVA-tól rádiós műsor gyártására.

Fábry Sándor 2025 januárjában, a háromszéki Pertu podcast vendégeként beszélt pályafutásáról, és közben élesen bírálta a közmédiát, ahol már tíz éve szerepel. Felidézte, hogy korábban az RTL Klubnál sokkal több figyelmet és megbecsülést kapott: például ajándékokat küldtek neki a születésnapjaira, a 100. adás után pedig világ körüli utazással lepték meg. Ehhez képest a köztévé – elmondása szerint – „pitiáner ócskaságként” viselkedett, mivel sem a 60. születésnapján, sem azután, hogy megkapta a Kiváló Művész címet, nem köszöntötték fel. Amikor a riporter megkérdezte, mit szeretne, Fábry egyértelműen felelt: „Kossuth-díjat.” Majd hozzátette:

„Ezektől semmit, drágám.”

Nem sokkal korábban azonban azonban mégisscak akarhatott valamait: Fábry cége, a Trisó Kft. 2024 decemberében nettó 10,15 millió forintos szerződést kötött a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) rádiós műsor gyártására, egy hónapra. Kérdéseinket elküldtük az MTVA-nak és Fábry Sándor cégének is, válaszaikkal bővítjük cikkünket. 

Fábry Sándor a Pertu Podcast műsorában
Fábry Sándor a Pertu Podcast műsorában
Fotó: Pertu Podcast / YouTube

A Trisó Kft. készíti a közmédia kabaré- és stand-up műsorát, a Rádiókabarét. Az állami média honlapja szerint a műsor nemcsak az országban történő eseményekkel, hanem az embereket érintő, aktuális kérdésekkel is foglalkozik. A felvételeket nyilvánosan, nagy közönség előtt rögzítik, az állandó humoristák között szerepel Fábry Sándor mellett Aradi Tibor, Bach Szilvia, Maksa Zoltán, Nádas György és Varga Ferenc József is. A stand-up fellépők a Dumaszínház, a Dumakabaré és a Komédia Humor Társulat tagjai közül kerülnek ki, de a produkcióban olyan színészek is részt vesznek, mint Reviczky Gábor, Vida Péter, Lengyel Tamás, Mikó István és mások.

A Trisó Kft. az elmúlt években stabilan nyereségesen működött.

A társaság 2023-ban 478 millió forint árbevétel mellett 26,7 millió forint nyereséget termelt, amit Fábry teljes egészében osztalékként vett ki. 2022-ben 472 millió forintos bevétel mellett 17 millió forint volt a nyereség, ez is osztalékként jutott el hozzá.

A 2021-es évben a cég 453 millió forintos árbevételt ért el, az adózott eredmény 34,5 millió forint volt, és ezt is kivette a humorista. A korábbi években is hasonló nagyságrendű bevétele volt a vállalkozásnak: 2020-ban 376, 2019-ben 427, 2018-ban 460, 2017-ben 527, 2016-ban pedig 488 millió forint. Ezekhez jellemzően 30-46 millió forint közötti adózott eredmény társult.

Fábry Sándor másik cége pedig a Bohumil Kft., amely az előadó-művészet mellett számos egyéb tevékenységi kört is magáénak tudhat, még vízi szállítóeszközt is kölcsönözhet. Ez cég az árbevételekhez képest magasabb adózott eredményeket ér el, a 2023-as, 130,2 millió forintos forgalomból 92,9 millió forint nyereség jött össze, ennek teljes összegét kivette és így az eredménytartalékból kiegészítve 98 millió forint osztalék ütötte a humorista markát. 

Korábban bemutattuk, hogy az állami média 1,3 milliárd forintos koprodukciós szerződést kötött a Kabul művelet című filmre Lajos Tamás cégével, aki Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató vezetőjének férje. Az MTVA csaknem 100 milliót fizetett a Sarka Katához és Rogán Cecíliához köthető szépségversenyre, több mint 60 milliót Kálomista Gábor fiának műsorára, és 38,9 milliót a Puskás Akadémiának fociközvetítési jogokért.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!