Szerinte Mongólia hagyományosan fontos partner az északkelet-ázsiai térségben, amellyel kiemelkedően jók a kétoldalú politikai és kulturális kapcsolatok, és erre a szintre szeretnék felzárkóztatni a gazdasági kapcsolatokat is.
A házelnök a megbeszélésen kitért arra is, hogy "a magyar-mongol barátság a régmúltban gyökerezik, a két nemzet hagyományaiban meglévő hasonlóságok - a jelentős földrajzi távolság ellenére is - jó alapot teremtenek szoros, baráti kapcsolataink további mélyítéséhez."
Mint fogalmazott, nagy érték Mongólia gazdag történelmi és kulturális öröksége, amellyel hozzájárul az eurázsiai népek kulturális sokszínűségéhez. Mongólia aktív külpolitikája fontos tényező Ázsia, illetve az északkelet-ázsiai régió stabilitásának megőrzésében.
Kövér László szerint a magyar vállalatok pedig készek hozzájárulni a mongóliai reformok sikeréhez, például a mezőgazdaság és a vízgazdálkodás terén. Megemlítette azt is, hogy az elmúlt években jelentősen megnőtt a testvérvárosi és testvérmegyei kapcsolatok száma a két ország között. A két házelnök ennek jegyében Veszprémbe látogat majd, ahol jelenlétünkben írják alá Veszprém vármegye és Bajanhongor tartomány együttműködési megállapodását.
A Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében pedig a mongol hallgatók felsőfokú tanulmányokat folytathatnak Magyarországon, illetve posztgraduális képzésben részesülhetnek magyar egyetemeken. A 2023/24-es pályázati időszakban 910 jelentkező nyújtott be pályázatot a 200 ösztöndíj-lehetőségre.
A "régmúltban" gyökerező magyar-mongol barátságra vonatkozó megjegyzés Kövér László részéről azért meglepő - tesszük hozzá -, mert a 13. századi tatárjárás során a mongolok és szövetségeseik dúlták fel a Magyar Királyságot.