Ha szükségessé válik a perindítás a rákosrendezői mini-Dubaj ügyében, meg fogjuk találni az illetékre a pénzt, ahogy az első vételárrészletre is sikerült fedezetet találnunk – mondta a Népszava kérdésére Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója. Egy tavaly novemberi „adó saláta-törvénnyel” módosították a polgári peres eljárások indításakor fizetendő illetékek számítását. Az illetékplafon eltörlése miatt a rákosrendezői, 50,9 milliárd forintos szerződést megtámadó félnek 260,3 millió forint illetéket kell befizetnie. Az önkormányzatok ugyan illetékmentesen pereskedhetnek, de az önkormányzati cégek nem.
A Fővárosi Közgyűlés múlt szerdán megadta a felhatalmazást az elővásárlási joggal rendelkező Főtáv jogutódjának, a Budapesti Közművek Zrt-nek (BKM) a joggyakorlásra vonatkozó nyilatkozattételre. A BKM azóta hivatalosan meg is küldte erről szóló levelét a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt- nek. Választ még nem kapott.
Egyelőre nem tudni, hogy a másik elővásárlásra jogosult cég, a Stockton Zrt. él-e ezzel a jogával. De minden bizonnyal így tesz, hiszen a céget az év elején egy Habony Árpád és Garancsi István érdekkörébe tartozó társaság vásárolta fel, vélhetőleg éppen ezzel a céllal. A két cég várhatóan egyenlő arányban élhet a jogával, így az ingatlanegyüttes osztatlan közös tulajdonba kerül. Ez kölcsönösen akadályt jelenthet a két új tulajdonosnak terveik megvalósításában, amelyek az eltérő tulajdonosi kör okán vélhetőleg jelentősen eltérnek. A Stockton feltehetően a kormány mini-Dubaj-terveit
követheti, a főváros Parkváros koncepcióját valósítaná meg.