Az Európai Unió közvéleménykutatása, az Eurobarometer 2023-as eredményei szerint a magyarok 22 százaléka gondolja úgy, hogy a korrupció érinti a mindennapjait - közölte a kutatás eredményeit az MTI-n keresztül a Legfőbb Ügyészség.
Ugyanakkor a magyarok 88 százaléka szerint elterjedtnek mondható a korrupció. A reprezentatív kutatás során a megkérdezettek 9 százaléka válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy tapasztalt-e személyesen korrupciót az elmúlt egy évben. Az ügyészség hatáskörébe ezek az esetek tartoznak és nem a korrupció érzetének vizsgálata. Az ügyészség feladata a bűncselekmények nyomozásának felügyelete - egyes ügyekben a nyomozása -, a vádemelés, a vád bíróság előtti képviselete. Ez történik a korrupciós bűncselekmények esetében is.
Az ügyészség a felmérés eredményeihez fűzött kommentárjában azt írja, hogy a korrupcióban való érintettségre vonatkozó 22 százalékos eredmény ellentétben áll a Transparency International (TI) jóval kedvezőtlenebb képet adó felmérésével és az uniós tagállamok középmezőnyébe teszi Magyarországot. A TI által a napokban közzétett eredmények egyetlen pontot sem tudott javítani Magyarország a szervezet korrupcióérzékelési indexében. Ezért a tavalyihoz hasonlóan a TI szerint most is az Európai Unió legkorruptabb országa lett Magyarország. (MTI)