Vége a nyárnak, a strandok kiürültek, miközben az irodák megteltek emberekkel. A kollégák sztoriznak nyári kalandjaikról, miután az üdülőhelyeken a munkahelyüket szapulták. A társasági beszélgetések alapján nyaralni jó, dolgozni rossz, ám az ezzel kapcsolatos felmérések arra utalnak, hogy nem ilyen egyszerű a képlet – derül ki a Financial Times cikkéből.
Egy kutatásból, amit Scott Schieman végzett 42 ezer észak-amerikai (egyesült államokbeli és kanadai) munkavállaló adatainak feldolgozásával az derült ki, hogy az USA-ban az emberek 79 százaléka többé-kevésbé vagy kifejezetten elégedett az állásával. Jellemző ugyanakkor, hogy csak 49 százalékuk véli úgy,
hogy a hozzá hasonló munkavállalók is jól elvannak a munkájukkal. Érdekes kontraszt ezzel szemben, hogy csak a megkérdezettek 32 százaléka gondolja úgy, hogy a munkája gyakran vagy mindig sikeres. Ezzel kapcsolatban az előbbihez képest fordított a kép, hiszen 69 százalékuk úgy véli, hogy a hozzá hasonló munkavállalók hozzá hasonlóan vélekednek munkájuk eredményességéről, azaz mások sem tartják magukat sikeresebbnek, mint ők.
A válaszadók úgy látják, hogy szemben velük mások elégedetlenek a főnökükkel és kevésnek tartják a fizetésüket. Ebből az a kép rajzolódik ki, hogy magukat – akik lényegében elégedettek munkájuk feltételeivel – szerencsés kivételnek tartják.