Golubev közlése szerint a konvoj a Wagner táborai felé vette az irányt. A kormányzó köszönetet mondott mindazoknak, akik a rendkívüli körülmények között biztosították a létfontosságú rendszerek összehangolt működését a régióban. Rosztov megye rendkívüli helyzetekért felelős minisztériumi részlege közölte, hogy a régió összes útján feloldották a forgalmi korlátozásokat.
Apti Alalaudinov, a Csecsenföldön létrehozott Ahmat különleges alegység parancsnoka a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek elmondta, hogy a fegyveres lázadás elfojtására Rosztovba küldött harcosai visszatértek a "különleges hadművelet" övezetébe, Ukrajnába.
Ramzan Kadirov csecsen vezető a Telegram-csatornáján közölte, hogy Rosztovban a konfliktus "közvetlen konfrontáció" nélkül megoldódott, és amíg az Ahmat katonái a városban várták a parancsot, állásaikat a fonton "tartalék csoportok" sikeresen védték meg.
Alekszandr Guszev, Voronyezs megye kormányzója a VK közösségi portálon közölte, hogy a Wagner rendezetten és incidensek nélkül fejezi be a kivonulást az általa irányított régióból.
Az ígérte, hogy a helyzet megoldódása után feloldja a korlátozásokat, és közli majd, miként számolják fel és ellentételezik a keletkezett károkat.
Az Avtodor orosz állami infrastruktúra- és autópálya-szolgáltató vállalat vasárnap reggel közölte, hogy noha a Wagner csoportot alapító Jevgenyij Prigozsin lázadása miatt bevezetett forgalmi korlátozásokat az M-4-es Don autópályán már feloldották, a korlátozások a Tula és Moszkva megyei szakaszon még megmaradtak. Lipeck megyében, ahol több utat szándékosan munkagépekkel rongáltak meg a zsoldosok haladásának akadályozására, a helyi kormányzó sajtószolgálata hétfőre ígéret a burkolat megjavítását.
Lipeck megye kormányzata kora délután közölte, hogy a Wagner egységei elhagyták a régió területét.
Prigozsin szombat este visszarendelte embereit, akik, mint mondta, 200 kilométerre közelítették meg Moszkvát. A Wagner szombatra virradóra ellenőrzése alá vonta Rosztov-na-Donu várost azt követően, hogy a csoport alapítója a magánhadsereg táborai elleni csapással vádolta az orosz védelmi minisztériumot. Közölte: 25 ezer embere indult el, hogy "tisztázza" az ügyet.
A Wagner-alapító állítását a tárca valótlannak nevezte, Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig hátbatámadásnak minősítette a lázadást, és kilátásba helyezte elfojtását. Prigozsinnal végül Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök egyezett ki, a Kreml szerint előzetesen orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal egyeztetve.
Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő szombat éjjel közölte, hogy Prigozsin Fehéroroszországba távozhat, a hazaárulás vádját ejtik ellene, és nem éri bántódás a fegyvereseit sem, tekintettel a háborúban szerzett érdemeikre.
Mint mondta, a Wagnernek a táborokba visszatérő egységei és azok, amelyek nem vettek rész a zendülésben, szerződést köthetnek az orosz védelmi minisztériummal.
Szergej Sojgu védelmi miniszter június közepén adta parancsba, hogy az ukrajnai háborúban az orosz oldalon harcoló "önkéntes alakulatok" - Moszkvában több mint 40 ilyenről tudnak - július 1-jéig kössenek szerződést az általa vezetett tárcával. Prigozsin korábban nyilvánosan megtagadta, hogy az általa sokszor élesen bírált Sojguval megállapodást írjon alá.
(MTI)