Lázár János az Alapjogokért Központ által szervezett Együtt erő vagyunk! című rendezvényen azt monda, a magyar szuverenitás ellen a tavalyi országgyűlési választásokon vívott "proxy háborúnak" az országos politikában, sőt a magyar külpolitikában húzódó mellett egy vidéki frontvonala is volt. Míg Orbán Viktor országosan győzte le a liberálisokat, ő helyben, Hódmezővásárhelyen bizonyult erősebbnek az egyesült - és "ma már tudottan dollármilliókkal pénzelt", pontosabban, illegálisan finanszírozott - baloldali ellenzék közös miniszterelnök-jelöltjeként is induló Márki-Zay Péternél - emlékeztetett a politikus.
A miniszter úgy fogalmazott a hódmezővásárhelyi polgármester nem a helyi ügyeket vitte fel az országos politika fórumaira, hanem az országos vitákat vitte le helybe, hogy megossza vele a közösséget. És ezt jól csinálta, "a rosszban mindig a liberálisok a legjobbak" - tette hozzá. A Hódmezővásárhelyen és térségében 2002 óta folyamatosan országgyűlési képviselővé választott Lázár János tanulságként említette, hogy nyerni ugyan lehet felülről is, de győztes csak alulról maradhat a politikus.
Miniszterként is, országgyűlési képviselőként pedig különösen jelen kell lenni a hétköznapokban, hogy a választópolgárok érezzék: van egy saját emberük a törvényhozásban - hangsúlyozta. Szavai szerint azért, hogy érezzék: "mi konzervatívok vagyunk a garancia arra, hogy semmilyen döntés sem születik róluk, nélkülük". "Legyünk hát bátran a választóink lobbistái, a közösség ügyes-bajos dolgainak hatékony megoldó emberei !" - szólított fel.
A konzervatív politikusokat ettől az se kell, hogy eltántorítsa, ha a liberális média ezért populistának nevezi őket. Ha a populizmus ellentéte a mai magyar ellenzéket jellemző cselekvőképesség hiánya, "akkor legyünk büszkék erre a címkére" - tanácsolta Lázár János.
A miniszter kitért arra is, hogy sajnos a konzervatívok is követtek el hibákat. Ezek közül az erő témáját említette. A német konzervatív vezetés lemondott a hadiipari fejlesztésekről, a hadsereg megerősítéséről, az európai konzervatív vezetés feladta az egységes európai hadsereg projektjét, sőt a különböző konzervatív kormányok a hátárvédelem kérdésében sem voltak mindig egységesek. Történt ez annak ellenére, hogy a problémát a magyar kormány jó előre jelezte.
A politikus hangsúlyozta, a békéhez is erőre van szükség. A béke elérésére a szuverenista erők és kormányok szövetségében van esélyünk. Háborút csak a liberális elitek akarnak. A tömegek Európában békét akarnak. Hiszen a háború drága: emberéletben, gazdasági fejlődésben, fogyasztói árakban mérhető ára van. "Ezt az árat pedig nem vagyunk hajlandóak megfizetni mások helyett" - mondta. (MTI)