2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Újabb súlyos korrupciós ügyre derült fény, fontos találkozó jön Kárpátalján, a balti államok védelmi vonalat építenek. Háborús hírek hétfő reggel.

  • Ma találkozik Kárpátalján Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter és Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter. A találkozón minden bizonnyal szóba kerül Ukrajna uniós tagsága, az Ukrajnának szánt, Magyarország által megvétózott 50 milliárd eurós uniós támogatás kérdése, valamint egy Orbán-Zelenszkij csúcstalálkozó lehetősége is.

  • Volodimir Zelenszij ukrán elnök a német ARD közszolgálati televíziónak adott vasárnapi interjújában a harmadik világháború kitörésének lehetőségéről is beszélt, kijelentve, hogy amennyiben Oroszország egy NATO-ország ellen hajtana végre támadást, az a világháború kezdetét jelentené. Azt is kifejtette, hogy Németország a Krím 2014-es orosz megszállása idején nem lépett fel elég határozottan Ukrajna mellett.
  • 40 millió dollárnyi, tüzérségi lövedékek vásárlására szánt pénz sikkasztottak el az ukrán védelmi minisztérium tisztviselői egy ukrán fegyvergyártó cég alkalmazottaival együttműködve, közölte az ukrán belbiztonsági szolgálat. Öt embert helyeztek vád alá, egyiküket pedig az ukrán határ átlépésének kísérlete közben tartóztatták fel.
  • Észtország 600 bunkert épít Oroszországgal közös határa mentén. Az építkezés a három balti állam által pénteken aláírt megállapodás keretében, a „balti védelmi vonal” létrehozásának keretében történik majd.
  • Görögország számos szovjet légvédelmi rendszerét adja át Ukrajnának, köztük S-300-as, Tor, Osa, illetve ZU-23-2 légvédelmi rendszereket.
  • Fontos szerepet játszanak tajvani gépek az orosz hadiipar működőképességének fenntartásában. Miután a szankciók miatt a német, japán és svájci szerszámgépgyártók elhagyták az orosz piacot, Oroszországnak más beszerzési forrás után kellett néznie a fegyverek és lőszerek apró, nagy precizitást igénylő fémalkatrészeinek megmunkálására alkalmas gépek terén. Az űrt a tajvani cégek töltötték be, miután kiderült, hogy a kínai gépek minősége nem felel meg a kívánalmaknak. Tajvan hivatalosan Ukrajna támogatójának számít, ám a gépeket a szankciók megkerülésével, harmadik országokon, például Törökországon keresztül szállítják Oroszországba.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!