3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Teljesen ellentmondó információkat közöl a két fél, az oroszok által kiadott nevek sincsenek rendben. Háborús hírek péntek délelőttre.

  • Továbbra is zavaros információk érkeznek a belgorodi régió felett lelőtt Il-76-os szállítógéppel kapcsolatban. Az orosz kormány azt állítja, 15 perccel korábban értesítették Ukrajnát a gép repüléséről, ukrán részről viszont tartják magukat ahhoz, hogy nem kaptak arra vonatkozó kérést, hogy biztosítsák a gép szabad áthaladását a légtéren. Az ukrán katonai hírszerzés szóvivője ragaszkodott ahhoz, hogy Kijev sem írásban, sem szóban nem kapott kérést Oroszországtól a Belgorod környéki légtér biztosítására, és hogy két másik orosz katonai szállító repülőgép, egy An-26-os és egy An-72-es egyidejűleg tartózkodott a légtérben.
    A becsapódás helyszínéről készült felvételeken sok elemző hiányolja a holttesteket, szerintük ugyanis a roncs közelében számos emberi maradványt kellene látnunk, amennyiben a gépen tényleg több tucat ukrán hadifogoly utazott volna.
    Ukrán részről kérdések merültek fel az oroszok által közzétett, állítólag a gépen utazó, kicserélésre váró ukrán hadifoglyok nevét tartalmazó listával kapcsolatban is. Szerintük több olyan személy is szerepel a listán, akik már korábbi fogolycserék során hazatérhettek. Az ukránok azt követelik, hogy az orosz hatóságok engedjék a katasztrófa helyszínének vizsgálatát az ENSZ és a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek.
  • Az ukrán légierő szerint az oroszok 14 drónnal és 5 rakétával támadták Ukrajna déli részét, 11 drónt semlegesített a légvédelem, de Odesszában hat ember sérült meg.
  • Újabb dróntámadást hajthattak végre az ukrán biztonsági erők egy orosz olajfinomító ellen. A célpont ezúttal a Krímtől 240 kilométerre délkeletre található Tuapsze városa volt, ahol komoly tüzet okozott a támadás, de személyi sérülésekről nem érkezett jelentés.
  • Nepál azt kéri Oroszországtól, hogy küldje haza azt a „több száz” nepálit, akiket az Ukrajna elleni háborúban való részvételre toboroztak, illetve juttassa vissza azoknak a holttestét, akik elestek a harcokban. A becslések szerint az oroszok több mint 200 nepálit küldtek a frontra, és legalább 14-en estek el közülük.
  • Számos ukrán állami intézmény, köztük az állami tulajdonban álló Naftogaz energiacég jelentett súlyos kibertámadásokat – egy kormányközeli forrás szerint a háttérben az orosz hírszerzés tevékenységét sejtik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!