Még a republikánusok sem biztos, hogy jól fogják fogadni a "békemissziót". A hollandok és a britek új kormánya sem áll le Ukrajna támogatásával, sőt. Háborús hírek.
A NATO-csúcs kezdete előtt egy nappal a NATO-tagállam Magyarország miniszterelnöke váratlan látogatásra érkezett Pekingbe, ahol Hszi Csin-ping elnökkel tárgyalt. A lépés valószínűleg éles reakciókat fog kiváltani még az Orbán Viktor szövetségeseinek tekintett amerikai republikánusok soraiban is.
Interjút adott Jens Stoltenberg egy amerikai lapnak, amelyben „súlyos kérdésnek” nevezte Ukrajna NATO-csatlakozását, illetve beszélt Orbán Viktor moszkvai útjáról is. Arról is szót ejtett, milyen lépések várhatók, amennyiben Donald Trumpot választják novemberben amerikai elnökké. Erről bővebben a Privátbankár oldalán olvashat.
Kínai katonák érkeztek Belaruszba, hogy hétfőn a lengyel határ közelében fehérorosz egységekkel közös „terrorellenes gyakorlatokon” vegyenek részt. A 11 napos, „Sas Támadás” fedőnevű gyakorlat során többek között túszmentést is gyakorolnak az alakulatok. A gyakorlatra néhány nappal azután kerül sor, hogy Belarusz hivatalosan is csatlakozott a Kína és Oroszország által vezetett Sanghaji Együttműködési Szervezethez, elmélyítve katonai, gazdasági és politikai kérdésekben való koordinációjukat.
Haladéktalanul Ukrajnába küldi az általa felajánlott F-16-os vadászgépeket Hollandia, jelentette ki az új holland kormány külügyminisztere, Caspar Veldkamp vasárnapi kijevi látogatásán.
A hamarosan hivatalba lépő új brit védelmi miniszter, John Healey Odesszában járva ígért további támogatást Ukrajnának, elsősorban tüzérségi lövegeket, lőszert és rakétákat. Healey első hivatalos útja Ukrajnába vezetett, és kijelentette: „Lehet, hogy kormányváltás történt, de az Egyesült Királyság egységesen támogatja Ukrajnát.” A most bejelentett csomag 250 ezer tüzérségi lőszert, aknamentesítő járműveket, katonai csónakokat és más felszereléseket is tartalmaz.
Az amerikai képviselőház republikánus házelnöke, Mike Johnson tárgyalni fog Volodimir Zelenszkijjel Washingtonban, szerdán, a NATO-csúcs alkalmából. Johnson volt az, aki a Republikánus Párt egyes részeinek ellenállását is leküzdve áprilisban megszavaztatta a sokáig halogatott amerikai katonai segélycsomagot Ukrajnának.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!