3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az egyre súlyosbodó globális pénzügyi krízis miatt veszélybe kerülhetnek a stabilnak hitt családi kasszák, azonban pár alapszabály betartásával elkerülhető a személyes hitelválság. A Reuters tíz pontban szedte össze a legfontosabb ajánlásait!

Legyünk tisztában pénzügyeinkkel!
Fontos, hogy mielőtt pénzügyi helyzetünk javításába kezdenénk, nyerjünk teljes képet anyagi helyzetünkről. Írjuk össze meglévő jelzáloghiteleinket, a személyes és bankkölcsönöket, ha van gépkocsi- és diákhitelünket. Soroljuk fel mindegyik tartozás esetében a kamatlábat, az esedékességet, valamint a havi törlesztőrészletet.

Állítsunk fel prioritásokat!
Először mindig a fontos számlákat fizessük be. Ha szűkösek az anyagi források, állítsunk fel sorrendet a kiadások között: az alapvető élelmiszerekre, egészségre, és a munkába járáshoz szükséges pénzt tegyük félre.

Ne féljünk felhívni a bankunkat!
Ha elmaradtunk egy hiteltörlesztéssel, vagy az aktuális feltételek mellett nem tudjuk tovább fizetni a részleteket, hívjuk fel a bankot, hogy segítsen átütemezni az adósságot, és számoljon ki egy új fizetési tervet. Lehet, hogy nem járunk sikerrel, de ha már csak a késedelmi díjat elengedik, nem hiába emeltük fel a telefont.

Fontoljuk meg a hitelváltást!
Amennyiben jelenlegi hitelünk magas kamatokkal fut, érdemes megfontolni, hogy egy alacsonyabb kamatú hitelre váltjuk adósságunkat. Azzal azonban számolni kell, hogy a hitelváltás költségekkel jár, így ez alapján érdemes kiszámolni, mennyit spórolhatunk a váltással.

Hanyagoljuk a hitelkártyákat!

Ha úgy érezzük, megfulladunk a hitelkártya-adósságban, egyszerűen tegyük félre a kártyát. A készpénzes és bankkártyás fizetés gyakran segíthet elkerülni, hogy többet költsünk a rendelkezésre álló pénzünknél.

Rangsoroljuk az adósságokat!
Mindig a legmagasabb kamatlábú hitelt törlesszük először. Szakértők azt javasolják, hogy az aktuális adósság lehetőleg ne legyen nagyobb a teljes hitelkeret 30 százalékánál, számol be a CNN Money.

Igyekezzünk gyorsabban törleszteni!
Lehetőség szerint mindig próbáljunk meg a kötelező törlesztőrészletnél többet törleszteni, így csökkenteni tudjuk a hitel költségeit.

Ellenőrizzük a hitelbeszámolónkat!

Alaposan tanulmányozzuk át a hitelbeszámolónkat, nem került-e bele véletlenül hiba. Ha mégis találnánk olyan hibát, ami miatt magasabb kamatot kell fizetnünk, értesítsük a bankot, és kérjünk alacsonyabb kamatlábat.

Kérjünk segítséget!
Ha úgy látjuk, nem bírunk a felvett adósságokkal, nyugodtan lépjünk kapcsolatba egy hiteltanácsadóval. Fontos, hogy olyan szakembert keressünk, akinek képességei megfelelnek az igényeinknek.

Kezdjünk el spórolni!
Szakértők szerint a megtakarítások legnagyobb gátja a pénzügyi fegyelem. El kell kezdeni minden hónapban félretenni egy keveset egy nagy hozamú bankszámlán. Mindenki számára megnyugtató érzés, ha tudja, hogy borúsabb időszakokra van némi félretett pénze.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!