Az adatok megegyeznek a május 11-én kiadott első becslésben közöltekkel.
A forintban mért árszínvonal a behozatalban 1,9, a kivitelben 1,3 százalékkal csökkent. A forint az euróhoz képest 0,3, a dollárhoz viszonyítva pedig 22 százalékkal értékelődött le. A cserearány 0,6 százalékkal javult - közölte a KSH.
A kivitel márciusi értéke először haladta meg a nyolcmilliárd eurót és 941 millióval nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Az import 652 millió euróval nőtt a tavaly márciusival összehasonlítva és először lépte át a hétmilliárd eurót.
A március havi 929 millió eurós exporttöbbletnél csak egyszer jegyzett fel nagyobb összeget a statisztika, tavaly szeptemberben, amikor 3 millióval volt több, 932 millió euró.
Márciusban 12,9 százalékkal nőtt a kivitel euróban számolt értéke a februári 6,0 százalékos növekedést követően és ezzel 7,7 százalékosra emelkedett a negyedéves exportnövekedés. Kétszámjegyű exportnövekedést 2013 áprilisa óta először regisztrált a statisztika. A gépek és szállítóeszközök kivitele márciusban 18,5 százalékkal négyéves rekordot döntött márciusban, és a negyedéves kivitel 12,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A feldolgozott termékek exportja 7,9 százalékkal nőtt márciusban, az élelmiszerkivitel pedig 6,0 százalékkal emelkedett éves összevetésben. Az első negyedévben az élelmiszerexport 0,4, a feldolgozott termékeké pedig 4,9 százalékkal nőtt.
A kivitel 11,9 százalékkal nőtt márciusban az Európai Unió többi tagállamába, ezen belül 12,2 százalékkal a régi és 10,9 százalékkal az új tagállamokba. Átlagon felüli volt a kivitel növekedése a kisebb súlyú régiókba, így az amerikai kontinensre 54, Ázsiába 13,3 százalékkal nőtt a kivitel.
MTI