2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az ipari termelői árak júliusban az egy évvel korábbiaknál 3,7 százalékkal voltak magasabbak, míg az előző hónapinál 0,7 százalékkal alacsonyabbak.

A KSH közleménye szerint az ipar belföldi értékesítési árai 2008 júliusában az előző hónaphoz képest 1,2 százalékkal, a 2007. júliusival összehasonlítva 13,3 százalékkal emelkedtek. Az ipari exportértékesítés árai az előző hónaphoz viszonyítva 2,1 százalékkal, az egy évvel korábbiakhoz mérten 3,4 százalékkal csökkentek.

Tavaly júliusban az ipari termelői árak az előző havinál 0,4 százalékkal voltak magasabbak, a 2006. júliusihoz képest viszont 2,8 százalékkal csökkentek.

Az ipar belföldi értékesítési árai 2007 júliusában az előző hónaphoz képest minimális mértékben, 0,1 százalékkal, a 2006. júliusival összehasonlítva pedig 6,2 százalékkal emelkedtek. Az exportértékesítés havi termelői árai az előző hónaphoz viszonyítva 0,6 százalékkal emelkedtek, az egy évvel korábbiaknál viszont 9,9 százalékkal voltak alacsonyabbak.

Az idén júliusban a feldolgozóipari ágazatok belföldi értékesítési árai 0,7 százalékkal emelkedtek az előző hónaphoz képest. A legnagyobb mértékű árnövekedés, 3,5 százalék az elmúlt hónapokhoz hasonlóan ismét a kőolaj-feldolgozás ágazatban következett be.

A feldolgozóipari átlagot meghaladó, 1,8 százalékos havi áremelkedést mért a KSH a vegyi anyag, termék gyártása ágazatokban az alapanyagok drágulásának következtében, illetve a fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártása ágazatban - 1,3 százalék -, amit február óta minden hónapban elsősorban a fémalapanyagok árának növekedése és az energiaáraknak a termelési költségekben való megjelenése okoz.

A KSH szerint 12 havi összehasonlításban - a feldolgozóipari ágazatok belföldi értékesítését tekintve - a legnagyobb mértékben, 34,8 százalékkal a kőolaj-feldolgozás szakágazatban nőttek az árak. A meghatározó súlyt képviselő élelmiszer, ital, dohány gyártása, illetve a fémfeldolgozási termékek gyártása ágazatban egyaránt 12,7 százalékos áremelkedés volt.

A feldolgozóipar egészében az elmúlt egy év alatt 10,9 százalékkal nőttek az árak: A villamosenergia-, gáz-, gőz- és vízellátás ágazat árai 18,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Az ipar forintban mért exportértékesítési árai júliusban az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal tovább mérséklődtek, 12 havi összehasonlításban 3,4 százalékkal csökkentek.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!