2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem meglepő.

A beutazási korlátozások, illetve a kereskedelmi szálláshelyekre vonatkozó járványvédelmi intézkedések hatására januárban 89,8 százalékkal  csökkent a kereskedelmi szálláshelyeken töltött vendégéjszakák száma az egy évvel korábbihoz viszonyítva - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 85,5 százalékkal esett vissza, a  külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 93,5 százalékkal csökkent. A belföldi vendégéjszakák száma 11 ezerrel, 115 ezerre nőtt az előző hónaphoz mérten, amit mindössze 36 ezer, a tavaly januárinál 92,7 százalékkal kevesebb vendég töltött el. Az összes vendégéjszaka 66 százalékát a belföldi vendégek töltötték el.

Forrás: KSH
Forrás: KSH

Az éjszakák 62,2 százalékát szállodákban töltötték, ahol a csökkenés mértéke 88,8 százalékos volt. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken az előző év januári forgalom mintegy harmada (34,9, illetve 33,8 százaléka) jelentkezett. A visszaesés a Balatoni turisztikai régiót érintette leginkább - közölte a KSH.

Az egy évvel korábbinál 95,0 százalékkal kevesebb, mindössze 18 ezer külföldi vendég 59 ezer éjszakát töltött a magyarországi szállásokon. A vendégek nagy része szállodában szállt meg, ennek ellenére az ott eltöltött éjszakák száma 5,8 százalékra csökkent a tavaly januárihoz képest. A legnagyobb mértékű (99, illetve 97 százalékos) csökkenés a Balatoni turisztikai régióban, illetve Budapesten történt.

Forrás: KSH
Forrás: KSH

A kereskedelmi szálláshelyek - folyó áron számolt - összes bruttó árbevétele 90,8 százalékkal volt kevesebb a tavaly januárinál és 3,160 milliárd forintra esett vissza. A szállásdíj bevételek a tavaly januárinak 9,1 százalékára csökkentek és 1,738 milliárd forintot értek el. A vendéglátásból eredő 899 millió forint bevétel mindössze 8,6 százaléka volt az egy évvel korábbinak. A KSH emlékeztetett: tavaly november 10. óta a koronavírus okozta járvány megfékezésére irányuló védelmi intézkedések értelmében a kereskedelmi szálláshelyek turistákat nem, csak üzleti, gazdasági vagy oktatási célból érkező vendégeket fogadhatnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!