2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az amerikai szövetségi bankmentő csomag csak az első lépés az Egyesült Államok pénzügyi stabilitásának helyreállításához - figyelmeztetett a The Washington Post vasárnapi szerkesztőségi cikkében.

Az újság szerint a 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőöv remélhetőleg megelőzi a rövid távú összeomlást. Arra viszont nem lesz képes, hogy kiigazítsa azt a mély és sokáig figyelmen kívül hagyott pénzügyi aránytalanságot, amely a krízishez vezetett.

A lap szerint az Egyesült Államok többet fogyaszt, mint amennyit előállít és több kormányzati szolgáltatást ígér, mint amennyit hajlandó fizetni. A Post szerint ezeket a "szokásokat" sürgősen meg kell változtatni, hiszen az ország veszélyesen kiszolgáltatottá vált: az életszínvonal fenntartása és a kormányzat finanszírozása csak hitelekből lehetséges.

A lap szerint emberemlékezet óta az idei a legizgalmasabb elnökválasztási kampány, amelyben egy fiatal afro-amerikai politikus történelmet írva pályázik az elnökségre. A pénzügyi válság tekintetében azonban sem a demokrata párti Barack Obama, sem a republikánus John McCain nem folytat komoly kampányt, de még csak lényegit sem, hiszen felelőtlen adócsökkentéseket és költekezést ígérnek, amelyeket újabb kölcsönök nélkül nem lehet végrehajtani.

A The Wall Street Journal washingtoni pánik című szerkesztőségi cikkében arról írt: a Paulson-terv egy mélyebb gazdasági válság megelőzését szolgálja. Ha a mentőöv nem fog működni, a jelenlegi pánik az egész gazdaságra hatással lesz, mély recesszió alakulhat ki, tovább eshetnek a házárak, amely további pénzügyi zavarok spiráljához vezethet.

A The New York Times szerkesztőségi cikkében elhárította a Bush-kormány azon érvelését, hogy a jelenlegi válság nem a rendszer hibája, csak emberek tévedtek. A lap szerint a krízis gyökere abban a reagani szabályozásellenes forradalomban rejlik, amely megszüntette a szükséges szabályozókat vagy akadályozta azok érvényesítését. A liberális újság szerint az anti- és deregulációs ideológia a Bush-kormányzat 8 éve alatt teljesedett ki; Washington azt hirdette, hogy a piac egymagában jól funkcionál, a kormányzat csak akadályozza működését, a problémák saját maguktól rendeződnek. "A nemzet fájdalommal veszi tudomásul, hogy ennek az ellenkezője az igaz" - állapította meg a The New York Times, amely szerint vissza kell térni az ésszerű, felelős kormányzati regulációhoz.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!