3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyre nő az euróövezeti adósságválság megoldásának irányába mutató lendület, immár elkezdődött a visszaszámlálás az iparilag fejlett G20-as államok november eleji cannes-i találkozójára - mondta George Osborne, az Egyesült Királyság pénzügyminisztere a G20-as államok pénzügyminisztereinek párizsi találkozóján pénteken.

A brit pénzügyminiszter kifejtette: a világgazdasági és brit növekedés számára a legnagyobb lökést az euróövezeti válságra adott markáns megoldás adhatja. A politikus többek között azokra a bejelentésekre reagált, hogy előrelépések történtek a válságmegoldás részleteinek kidolgozásában. Pénteken Francois Baroin, Franciaország pénzügyminisztere sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a német pénzügyminiszterrel, Wolfgang Schäubleval és Nicolas Sarkozy francia elnökkel folytatott beszélgetésen közelebb kerültek a válságra adott átfogó válasz pontosításához, és a bankok feltőkésítésében is előrelépések történtek. A sajtótájékoztatón Schäuble elmondta: "közös álláspontban egyeztek meg a stabil valuta megvédése érdekében".

A párizsi G20-as találkozóval párhuzamosan több pénzügyminiszter is nyilatkozott a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hitelkapacitásainak bővítéséről. Korábban olyan médiaértesülések jelentek meg, hogy a politikusok az euróövezeti válságkezelés egyik fontos intézményének számító washingtoni székhelyű szervezet tagállami befizetéseit növelnék.

Timothy Geithner, Amerika pénzügyminisztere a CNBC üzleti hírcsatornának adott interjúban elmondta: "amennyiben Európa átfogó és értelmes tervekkel áll elő, és kihasználja saját kapacitásait, akkor az Egyesült Államok örömmel veszi, ha az IMF további szerepet kap". Kijelentette: Amerikának jelentős érdeke, hogy Európa megoldja gondjait.

A párizsi találkozón részt vevő Csu Kuang-jao, Kína pénzügyminiszter-helyettese úgy nyilatkozott: "Ven Csia-pao miniszterelnök már korábban világossá tette, hogy Kína támogatja az európai stabilitási törekvéseket és minden lehetőség ott van a tárgyalóasztalon".

Pravin Gordhan dél-afrikai pénzügyminiszter nem zárkózott el attól, hogy országa is hozzájáruljon az euróövezeti válságkezeléshez, bár megjegyezte: "minden azon múlik, hogy az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) kapacitásait miként bővítik tőkeáttétellel".

Jim Flaherty, Kanada pénzügyminisztere arra hívta fel a figyelmet, hogy a találkozó legfontosabb célja, hogy "a sürgősség érzetét" keltsék az európai döntéshozókban, hogy meg kell oldaniuk a kontinens gazdasági gondjait.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!