A versenyhivatal megítélése szerint a két szereplő alacsony piaci részesedésére miatt az FHB Jelzálogbank és az Allianz Bank összefonódása nem jár káros piaci hatással. A lakossági hitelezés esetében az FHB részesedése 5 százalék alatt van, míg az Allianzé nem éri el az 1 százalékot, a lakossági betétállomány, a vállalati hitelállomány, a vállalati betétállomány esetében pedig sem az FHB, sem az Allianz részesedése nem éri el az 1 százalékot. Az FHB jelzáloghitelezéssel kapcsolatos speciális szerepét illetően a GVH szintén nem látott káros versenyhatást a fúzióban, miként abban sem, hogy az FHB-csoport tevékenysége az Allianz megszerzése révén kiegészül a vállalati befektetési szolgáltatások nyújtásával.
Az FHB Jelzálogbank és az Allianz Hungária Biztosító az idén július 2-án írta alá a két társaság hosszú távú exkluzív stratégiai együttműködésére, illetve az Allianz Bank FHB-nak történő értékesítésére vonatkozó szerződéseket.
Az Allianz Bank részvénycserével, 3,8 milliárd forintért kerül az FHB tulajdonába. Az FHB saját részvényekkel (1,829,864 darab törzsrészvény) és mintegy 1,1 milliárd forint pénzbeli ellenértékkel teljesít. A vételár végleges összegét a tranzakció zárásakor határozzák meg, az Allianz Bank saját tőkéjének a tranzakció zárási dátumakor megállapított értékétől függően. A korábbi tájékoztatás szerint 2010. szeptember 30-ig teljesülhet az adásvétel. Az FHB Csoport fiókjainak száma a tranzakció eredményeként meghaladja majd a hetvenet.
MTI