3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A hamarosan induló Tőke Unió Program segíti a magyar kis- és középvállalkozásokat, hogy a kialakult pénzpiaci válság közepette is hozzájussanak az üzletmenetük továbbviteléhez, fejlesztéshez szükséges forrásokhoz - mondta Veres János pénzügyminiszter hétfőn, a programban résztvevő szervezetekkel tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.

Radnai György, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a Tőke Unió Program finanszírozást szervező konstrukció, amelyben a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), illetve a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által létrehozott KA-VOSZ is részt vesz. A program lényege, hogy a vállalkozó egyablakos ügyintézés keretében juthat uniós támogatáshoz, hitelhez, amely mögött a Garantiqa készfizető kezessége áll.

Veres János a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kormány a reálgazdaság szereplői számára számos intézkedést előkészített a pénzügyi válság kapcsán kialakult helyzet hatásának enyhítésére, példaként említette a hatásában 800 milliárd forintos vállalkozásélénkítő csomagot, illetve az adóegyszerűsítésre vonatkozó törekvést.

Kérdésre válaszolva Veres János elmondta, hogy a parlamenti pártokhoz eljuttatták az adórendszer egyszerűsítésre vonatkozó indítványt, amelyet ha támogatnak, akkor pártok által támogatottként, ha nem, akkor kormányindítványként nyújtanak be a parlamentnek.

Radnai György elmondta, hogy a program részeként létrehozták a Garantiqa Pont Tanácsadó és Szolgáltató Zrt.-t, illetve a Garantiqa Kockázati Tőkekezelő Zrt.-t. Ezek a cégek szervezik a hozzájuk forduló vállalkozások számára a szükséges forrásokat. Megalapítás előtt áll a KA-VOSZ Zrt. és a Garantiqa Pont Zrt. közös pénzügyi vállalkozása, amelynek feladata a vállalkozások hosszú távú finanszírozása lesz.

Radnai György elmondta, hogy egyablakos ügyintézés keretében lehet majd érdeklődni, és elsősorban az uniós források, de ha szükséges, az ezeket kiegészítő hitel megszerzésében is segítenek a cégeknek.

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke elmondta: fontos, hogy a jelenlegi helyzetben a kis- és középvállalkozásokat forráshoz, illetve piacra jutáshoz segítsék. A Tőke Unió Program a kialakult helyzetben felértékelődik. Megjegyezte: logikus lenne a KA-VOSZ által működtetett Széchenyi Kártya kamattámogatásának fenntartása, illetve megemelése.

Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke kiemelte: lényeges, hogy Magyarországon megőrizzék a munkahelyeket, a bérek értékét. Megismételte korábbi kijelentését, hogy elsődleges szempont az ország fizetőképességének megőrzése, és ezt követően lehet szó bármilyen adócsökkentésről beszélni.

A devizalapú hitelt felvevők megsegítésére vonatkozó kérdésre válaszolva Veres János elmondta: a kormány szerdán tárgyal erről, addig részmegoldásokról nem nyilatkozik.

A tájékoztatón elhangzott, hogy a vállalkozások az ország 120 településének 208 pontján lévő KA-VOSZ irodákban érdeklődhetnek a feltehetően januártól induló program lehetőségeiről. Krisán László, a KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy három forrásból - uniós forrásból, kockázati tőkéből, illetve a Széchenyi Kártyára alapozott hosszú távú beruházási hitelből - lehet majd egy olyan ajánlatot tenni a vállalkozásoknak, amely elengedő lenne tervei megvalósításához.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!