3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A lassan őrlő európai malmok recessziós veszélyt jelentenek az amerikai gazdaságra is, tegnap ugyanis a harmadik negyedéves GDP adat 2,5 százalékos várt eredmény helyett csak 2,0 százalékos lett, olvasható a Commerzbank szerda reggeli devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF: Romló hangulatban gyengül a forint, a hajnali 305 környékéről piacnyitásra 307,50 lett. Az amerikai gazdaság lassulása, illetve a két kontinens adóssággondjai kockázatkerülést generálnak a devizapiacokon.

A feltörekvő devizák gyengülnek, és ahogy ez mostanában lenni szokott ilyenkor a forint
alulteljesít. A tőzsdék esnek, az ázsiai parkettek indexei 6 hetes mélypontot értek el, az arany ára megint emelkedőfélben van, a romló növekedési kilátások miatt az olaj hordónkénti ára csökkenést
mutat.

A piaci szereplők bizonytalanok a jövőt illetően, és ezt Marek Belka, lengyel jegybankelnök nyilatkozata is alátámasztja. Szerinte a jelenlegi gazdasági környezetben kamatcsökkentésre, és
kamatemelésre egyaránt van esély, az EUR/PLN árfolyamát gyengének látják, tartanak az infláció felpörgésétől, ezért tovább folytatják intervenciók segítségével a gyengülés fékezését. Nálunk
jelenleg nincs mozgástér jegybanki beavatkozásra, így leginkább abban bízhatunk, hogy gyorsan megállapodunk az IMF-el, ami még borongós hangulatban is nagy valószínűséggel forinterősödést
eredményezne.

EUR/USD: Több szálon futnak az események az eurozónában. Egyrészről azon megy a vita, hogy meddig folytatódjék az ECB kötvénypiaci intervenció sorozata, másrészről pedig azon megy a huza-vona, hogy legyen-e közös EUROkötvény, ami most stability bond néven futna, de ugyanazzal a tartalommal bírna, mint elődei.

Ezen kívül az EFSF mechanizmust is mihamarabb működésbe kellene lendíteni, de sajnos mélyebb integráció nélkül minden döntés lassú és nehézkes lesz. A lassan őrlő európai malmok recessziós veszélyt jelentenek az amerikai gazdaságra is, tegnap ugyanis a harmadik negyedéves GDP adat 2,5 százalékos várt eredmény helyett csak 2,0 százalékos lett.

Ma számos fontos gazdasági mutatót tesznek közzé az Egyesült Államokban közülük talán a legfontosabb a tartós cikkek rendelési állománya lehet. Rosszabb számok érkeztével a kereskedők ún. „risk off” üzemmódba kapcsolhatnak, ami a délelőtti 1,3450 körüli EUR/USD árfolyamot tovább viheti a dollárerősödés irányába.

CHF/HUF: Az EUR/CHF piacán is meglátszik a kockázatvállalási kedv hanyatlása, 1,24 helyett 1,23 körül kereskednek a devizapárral, így újra 250 fölé szökkent a CHF/HUF árfolyama.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!