EUR/HUF (296,50 – 300,00): Ma reggel viszonylag erősen, nem sokkal 298 felett nyitotta a napot az EUR/HUF árfolyama, a globális kockázatvállalási hajlandóság kissé javult a tegnapi EKB sajtótájékoztató után, illetve az amerikai gazdaság aktuális állapotát tükröző Bézs Könyv publikálása óta. Közben viszont megjelent az áprilisi ipari termelési adatunk, amely jóval rosszabbra sikerült (2009 novembere óta nem volt ilyen alacsony), mint az előzetes várakozások. Év/év alapon fél százalékos bővülés helyett 3,1 százalékos csökkenést jelez a mutató, ami azt sejteti, hogy a hazai gazdaság esése még nem fogott padlót, egy ideig még tartani fog a lejtmenet. A KSH által közölt gyenge statisztikai adat 299,5-ig gyengítette az árfolyamot. A többi régiós deviza a délelőtti kereskedés folyamán jobban tartja magát az euróval szemben, a forint kismértékben ugyan, de alulteljesíti a térségbeli devizákat.
EUR/USD (1,2500 – 1,2620): Nem változtattak Frankfurtban a közös deviza alapkamatán, bár sokan már számítottak kamatcsökkentésre. Mario Draghi nem rukkolt elő semmi olyan új rendkívüli intézkedéssel, ami elejét vehetné az európai recessziónak. Az EKB elnöke szerint a helyzet nem annyira rossz, mint amilyen reakciót a gazdasági szereplők mutatnak. Emellett Draghi úr felhívta a figyelmet, hogy a tagországok kormányain múlik leginkább, hogy a válságból kilábalás hogyan sikerül. A mai spanyol kötvényaukciót fokozott figyelem fogja kísérni. Néhány nappal ezelőtt elhangoztak olyan nyilatkozatok a spanyol kormány tagjaitól, hogy az ország már nem tudja fininszírozni magát a piacokról, így ennek fényében kiváncsian várjuk, hogy a 2 milliárdos kötvénytender mennyire lesz sikeres. Franciaország is igyekszik ezzel párhuzamosan 8 milliárd eurós finanszírozást találni. Az aukciók eredménye - főleg a spanyolé - irányt adhat az EUR/USD árfolyamának: rossz aukciós adatok esetén ismét 1,25 alá kerülhet az EUR/USD kurzusa.
CHF/HUF (246,00 – 250,00): 248 alá került a CHF/HUF árfolyama, ami egy hetes rekordnak felel meg. Az EUR/CHF árfolyama említést sem érdemel, szokásos módon stagnál 1,2010 környékén.
mfor.hu