2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Stratégiai megállapodást írt alá a magyar kormány az Alpine japán elektronikai vállalattal csütörtökön Budapesten.

A kormány nevében Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára látta el kézjegyével a megállapodást, a japán vállalatot Kobajasi Tosinori, a cég európai elnöke képviselte. Magyar Levente elmondta: ez az 58. stratégiai megállapodás a magyar kormány és egy külföldi befektető között, és a 7., amelyet japán céggel kötöttek.

Ezzel Japán a 3. a kormányzattal stratégiai partnerséget kötött befektetők száma szerinti rangsorban, a legtöbb stratégiai megállapodást amerikai, a második legtöbbet német cégekkel írta alá a magyar kormány – mondta az államtitkár. A kormány minden segítséget meg kíván adni, hogy a külföldi beruházók, különösen az autóiparban, a magyar gazdaság egyik húzóágazatában termelő vállalatok hosszú távra tervezzenek Magyarországon – tette hozzá.

Az 1967-ben alapított Alpine Electronics fő profilja az autókban használt audiotechnikai és hifi berendezések, valamint navigációs készülékek és kijelzők gyártása. Elsősorban prémium kategóriás gépkocsigyártók számára szállítja termékeit. A cég 17 országban van jelen és öt országban van termelő üzeme.

A magyar leánycéget 1998-ban alapították Biatorbágyon. A Pest megyei üzemben – amely a vállalatcsoport egyetlen európai gyártóbázisa - csaknem 900-an dolgoznak. A magyarországi leányvállalat árbevétele 2014-ben meghaladta a 200 millió eurót (60 milliárd forint). „Nem véletlen, hogy az Alpine 17 éve Magyarországot választotta befektetési célpontnak” – mondta Kobajasi Tosinori, a cég európai elnöke az aláírási ceremónián. Hozzátette, hogy a vállalat hosszú távra tervez Magyarországon.

Januárban jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, hogy a japán cég 39 millió dollár (csaknem 11 milliárd forint) értékű beruházással fejleszti biatorbágyi gyárát, ezzel 2018-ig megduplázza termelési kapacitását, és 500 új munkahelyet hoz létre. Magyarországon 149 japán vállalat van jelen, közülük 46 folytat termelő tevékenységet. A japán cégek összesen 4,5 milliárd dollár befektetést valósítottak meg, és több mint 25 ezer embernek adnak munkát az országban.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!