3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Merkel szerint Európa kész szembenézni az adósságválsággal, a felhalmozott deficit leépítése azonban hosszabb időt vesz igénybe, Soros György szerint azonban a németek által kijelölt út zsákutca.

Ha az ember a 2008-as pénzügyi válságból megtanult leckéit akarná számba venni az azóta eltelt időszakban, arra a következtetésre kellene jutnia, hogy egy ilyen összegzés eredménye "még nem kielégítő" - mutatott rá Angela Merkel német kancellár  a Davosi Világgazdasági Fórumot megnyitó beszédében. Rámutatott: Európa kész keményen szembenézni az adósságválsággal, azonban a deficiteket nem lehet egyik napról a másikra eltüntetni. Merkel szerint Európában hiányoznak a politikai struktúrák az euró megfelelő működtetéséhez.
Az európai adósságválság megoldásánál óvott attól, hogy Németországtól túl sokat követeljenek, és az euróövezeti válságalap növelésére vonatkozó felhívásokat is elutasította. Nincs értelme megduplázni vagy megháromszorozni az euróövezeti segélyezést - mondta, hangsúlyozva ugyanakkor, hogy a tervezett költségvetési paktum nem utolsósorban erősebb európai integrációhoz vezet.

Egyúttal elutasította uniós partnerei követeléseit, hogy a gazdasági egyensúlytalanságok leépítésére Németországnak többet kellene tennie. Mint mondta, tudja, hogy ilyen jellegű feszültségek léteznek az euróövezetben, de a versenyképesség területén az egyenlősdit nem lehet az ambícióktól függetlenül tekinteni. Európában a legjobbakat kell buzgón követni - mutatott rá Merkel.

Soros György Davosban bírálta Németország európai válságmenedzselését: szerinte Németország "olyan politikát diktál, amely deflációs következményekkel járó adósságválsághoz vezet".  Soros György a bírálatában feltette azt a kérdést: vajon mikor válik nyilvánvalóvá, hogy "a valutaunió önromboló pályán halad".
A válságból való kilábaláshoz Soros azt javasolja, hogy az olyan válságországokat, mint Görögország, ne csupán szigorúbb államháztartási szigorra kényszerítsék, hanem olyan ösztönzést is adjanak nekik, amely a deflációs spirál kialakulását megakadályozza. Ezeknek a gazdaságnövekedési kezdeményezéseknek az EU-ból magából kellene jönniük - véli.

Soros György egyúttal azt veti Németország szemére, hogy az az euróövezeti válságországok elé elérhetetlen célokat tűz, és ezzel maga ellen hecceli ezeket az államokat. "Európa többi része nem Németország" - mutatott rá Soros, aki szerint a jelenlegi euróövezeti válságkezelés ellenállással találkozik a periférián levő országokban. "A magyarországi fejlemények csak a kezdetet jelentik" - hangsúlyozta a magyar származású milliárdos.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!