2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója szerint a magyar bankszektorban a nyereség hiánya miatt konszolidációs folyamat következhet, amelynek eredményeként a jelenlegi nyolcról négy-ötre csökkenhet a nagybankok száma.

A bankvezető a Reuters hírügynökségnek adott interjúban úgy fogalmazott: "... ezek a bankok nem hagyják el egyszerre a piacot, de bizonyos, hogy néhány év múlva már nem lesz nyolc bank".

Csányi Sándor az interjúban nem beszélt arról, hogy melyik bankokat érintheti a konszolidáció, ahogy arról sem, hogy az OTP mely bankokat vásárolhatja fel.

Korábban a bank közölte, tőkéje elég arra, hogy esetleg két magyarországi, illetve több külföldi bankot is megvegyen, de az akvizíciókat konzervatív módon kívánjak végrehajtani.

Csányi Sándor az interjúban elmondta, hogy a bankok számára a magyar működési környezet kedvezőtlen marad, miután a piaci bizalom - a jegybank kamatcsökkentései ellenére - lassan tér vissza.

"... arra számítok, hogy a marzs szűkül (Magyarországon), mind a lakossági, mind a vállalati üzletágban" - fogalmazott, ezért a bankcsoport külföldön növekedhet, elsősorban Oroszországban, Ukrajnában, Romániában és Bulgáriában.  Két vagy három év múlva az OTP nyereségének 70-75 százaléka származhat a külföldi egységekből a jelenlegi 45 százalékhoz képest. Tíz év múlva ez az arány várhatóan meghaladja majd a 90 százalékot, miután a bank a bővülő piacokon is felvásárlásokat tervez - tette hozzá. (mfor.hu: Az mérlegfőösszegre vetített nettó kamatmarzs Magyarországon a legmagasabb, így nem csoda, hogy az MNB ezt szűkíteni szeretné a verseny kialakításával, lásd: Ezért és így akarnak banki versenyt Matolcsyék)

Csányi Sándor kedvezően nyilatkozott Matolcsy György jegybankelnökről, de kétségeinek adott hangot afelől, hogy a jegybank által bejelentett hitelezésösztönzés növekedési pályára állíthatja-e a gazdaságot. "Amit eddig mondott a monetáris politikáról és amit tett, az jó irányba mutat" - fogalmazott, hozzátéve, hogy az 500 milliárd forintos hitelezésösztönzésének négy-ötszörösére lenne szükség ahhoz, hogy az jelentős hatással legyen a növekedésre. Jelezte ugyanakkor, hogy ekkora összeget az euróövezeti recesszióval szembesülő vállalkozások nehezen tudnának beruházásra elkölteni.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!