A tisztességes verseny és döntés kivétel, ami erősíti a szabályt
E tekintetben valószínűleg a sordódók tömegvéleményét képviselem: a közvéleménykutatók által megkérdezettek nagy része szerint a Fidesz nem fogja elveszíteni a következő választást. Ez az általános közhangulat. A politikában persze semmit nem lehet tökéletesen megjósolni, de a jelenlegi kilátások nem azt sejtetik, hogy radikális változások előtt állunk.
Ismert a véleményem és semmiben nem változott. A politikai korrupció gazdasági és morális értelemben is kikezdi a társadalmat, tönkreteszi a versenyképességet, civilizációs értelemben rombolja az ország, a nemzet érdekeit. Ha nem érdemeik és tevékenységük alapján nyernek vállalkozók vagy beruházók, ha nem képességi alapon alakul ki a gazdasági elit, hanem a politikai kapcsolatrendszerben elfoglalt helyeik alapján kap lehetőséget bárki, az generációkra behozhatatlan hátrányt jelent az országnak. Ez a politika jóvátehetetlen rombolást végez, hiszen nem csak adott pillanatban okoz pénzügyi, gazdasági károkat és csapolja meg az ország gazdasági tartalékait, hanem teljes felnövekvő generációkat oktat arra, hogy a feltétlen politikai lojalitás, a vak engedelmesség és a gerinctelenség az egyetlen módja az előremenetelnek.
Nyilván nincs olyan periódusa Magyarország modernkori történetének, amikor valamilyen mértékben ne lett volna jelen a politikai korrupció, de én nem ismerek olyan időszakot, amikor ez hivatalos, bevallott, sőt, büszkeségre számot tartó gyakorlat lett volna. 2010 előtt is volt korrupció, miniszterként én magam is több ügyben indítottam eljárást, sőt volt, hogy feljelentést is tettem ha visszáságokra bukkantam. Éppen azért, mert ez akkor még nyilvánosan elítélendő, megvetendő gyakorlat volt, ha sajnálatos módon elő is fordult. Ma ehhez képest hivatalos politika, a kormányzat által nyíltan támogatott jelenség, ahol a tisztességes verseny és döntés a kivétel, ami erősíti a szabályt. Ebből pedig nem lesz egészséges, felzárkózó társadalom, ennél nagyobb pusztítást nem lehet végezni az országban.
Életrajz
Oszkó Péter 1973-ban született. Jogi diplomát szerzett. Pályája első felében több tanácsadó cégnél is dolgozott, de a közvélemény a Deloitte tanácsadó adópartnereként ismerhette meg. Majd 2009-ben a Bajnai-kormány pénzügyminisztere lett. 2010-től az OTP kockázati tőkebefektetési üzletágát irányította, 2014-ben saját vállalkozásba kezdett, OXO név alatt alakította ki saját cégcsoportját.