A FourFourTwo brit kiadásának honlapján olvasható cikkben feröeri, andorrai, portugáliai, horvátországi, gibraltári, spanyolországi és ausztráliai létesítmény is szerepel, de többségüket vélhetően a környezet különlegessége miatt választották be. Ezzel szemben a felcsúti stadion esetében a Dobrosi Tamás, valamint a néhai Makovecz Imre által fémjelzett építészeti stílust, valamint a funkcionalitást méltatták.
A szaklap egyedülállónak nevezte az arénát, amely - megfogalmazása szerint - egy csodálatos sportlétesítmény, a hangulata olyan, mint egy katedrálisnak, ráadásul múzeumként is működik.
Más kérdés, hogy a felcsúti ékszerdoboz fajlagosan a legdrágább magyar stadion volt. Két éve a nagy stadionépítési lázbanaz mfor.hu utánanézett, melyik a legdrágább új sportlétesítmény Magyarországon. A 3500 fő befogadására alkalmas, négy oldalról fedett miniaréna 3,8 milliárd forintból épül, a terveket pedig Makovecz Imre vázlatai alapján tanítványai készítették el.
Bár önmagában a ministadion ára nem tűnt vészesnek, sőt a ferencvárosi, vagy a debreceni két nagy arénáénak közel harmada-negyede, a fajlagos költséget tekintve mégis ez a legdrágább stadion. Nézőnként ugyanis 1,085 millió forintos költséget kapunk. Ez pedig 75 százalékkal haladja meg a Fradi és 73 százalékkal a Loki-stadion fajlagos költségeit. Összehasonlításként megjegyezhetjük, hogy ezzel az "egységnyi" költséggel egy 20 ezres stadion majdnem 22 milliárd forintba kerülne - vagyis közel duplája a Loki-stadionnak. És még egy érdekesség a végére: a KPMG egy 2011-es tanulmányából tudhatjuk azt is, hogy a Juventus 41 ezer fős arénája 3000 euróba került ülőhelyenként, vagyis átszámítva közel 870 ezer forintba.
MTI/mfor.hu