2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A 2010 eleje óta vásárolt autók tulajdonosainak a vásárlás napjától számítva egy évre szól a kötelező gépjármű felelősségbiztosításuk (kgfb), de egyharmaduk még mindig azt hiszi, hogy biztosításuk az év utolsó napján jár le - közölte felmérésének eredményét a Genertel Biztosító.

A kgfb törvény hatályba lépésétől szűnt meg a szerződések egységes év végi lejárata. Az autósok mintegy 20 százaléka került azóta abba a kategóriába, ahol a vásárlás napja a kgfb évfordulója.
    

A biztosítók november-decemberi zajos kampánya - amely az autósok nagyobb hányadának szól, folyamatosan csökkenti a kgfb átlagdíjakat. A tavalyi kampányban ez már évi 20.598 forintra esett. Ebben azonban szerepet játszott az is, hogy olyankor speciális kedvezményeket kínálnak a biztosítók, amelyeket nem kapnak meg az év közben váltók. Az ő számukra mindig drágább 4-5 ezer forinttal az éves díj.

A tavalyi kampányban fordult elő először, hogy - több biztosítónál - az évközi váltók is a kedvezményes díjjal válthattak biztosítót, ha azt előrehozva megtették. Most alakul ki egy másik gyakorlat, amikor egyes biztosítók az évközi váltóknak is adnak kedvezményt.

Miután a megkérdezett évközi váltók 34 százaléka úgy vélte, hogy az év végén jár le a biztosítása, az ebbe a csoportba tartozók sokkal kevésbé figyelnek arra, hogy a kedvezőbb díjú biztosítást válasszák. Ennél is gyakoribb, hogy nem mondják fel a lejárat előtt 30 nappal a meglévő biztosításukat, e nélkül viszont ott ragadnak a korábbi biztosítójuknál.

A Genertel megvizsgálta azt is, hogy a magyar - alig több mint 20 ezer forintos - kgfb átlagdíjjal szemben mennyiért lehet átlagosan autót biztosítani a környező országokban. Az eredmény: Romániában 31 ezer, Szlovákiában 41 ezer, Horvátországban 57 ezer, míg Szlovéniában 61 ezer forint az átlagdíj.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!