"Erős az eltökéltség, hogy segítsünk Görögországnak abban, hogy javítson a közigazgatás működésén, eltávolítsa a gazdasági növekedés előtt tornyosuló akadályokat, és fenntartható pályára helyezze a költségvetési kiadásokat" - fogalmazott a szakember egy rendezvényen a brit fővárosban. "Az eurózóna többi tagállamának adófizetői jelentős összeggel járultak hozzá az elkerülhetetlen (görög) kiigazításokhoz" - jegyezte meg.
Ugyanakkor "fogytán az idő, és a fizetésképtelenség veszélye napról napra nő" - tette hozzá. Ha ez a forgatókönyv valósul meg, annak a legnagyobb vesztesei Görögország és a görög emberek lennének - mondta.
Jens Weidmann úgy fogalmazott, egy esetleges görög államcsőd átgyűrűző hatásai ellen most jobban fel van vértezve az euróövezet, de nem szabad alábecsülni ezt a kockázatot.
Görögországnak meg kell állapodnia hitelezőivel - az Európai Bizottsággal, az EKB-val és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - még azelőtt, hogy június végén lejár az a jelenleg érvényes mentőcsomag, amelyből a mediterrán ország teljesíti fizetési kötelezettségeit. Intenzívebb párbeszédre van szükség - mondta Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági biztosa csütörtökön a francia rádióban.
Alekszisz Ciprasz görög kormányfő csütörtökön Brüsszelben tárgyal Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével.
A tárgyalások elakadtak, mert az athéni kormány nem hajlandó teljesíteni a nemzetközi hitelezőknek azt a követelését, hogy csökkentse a nyugdíjakat, és hajtson végre több népszerűtlen változtatást a munkaerő-piacon.
MTI