2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár az internetezés a fejlett világban már olyan természetes dolog, mint a levegővétel, a Föld lakosságának többsége még mindig nem fér hozzá a világhálóhoz.

A Földön élő több mint 7 milliárd ember 62 százaléka még mindig nem internetezik és ebbe nem csak a fejlődő országok mélyszegénységben élő tömegei számítanak bele. Egy kutatás szerint ugyanis az Egyesült Államokban is csak az emberek 84 százaléka rendelkezik netkapcsolattal – írja a Fast Company.

Az okok között szerepel az érdektelenség, illetve az a gondolat, hogy a világhálón lógni időpazarlás. A kutatás ugyanakkor kimutatta, hogy még egy olyan fejlett országban is, mint az USA, van összefüggés az anyagi helyzet és az internet-penetráció között. Azokban a háztartásokban ugyanis, ahol az éves bevétel nem éri el a 30 ezer dollárt (7,4 millió forint), ott 23 százalék azok aránya, ahol nincs bekötve az internet, míg a 75 ezer dollár (18,5 millió) felett kereső családok esetében mindössze 1 százalék. A „offline lét” elsősorban az alacsony jövedelmű, vidéken élő, idős nőkre jellemző, nem csak az USA-ban, de globálisan is.

Közép- és Kelet-Európában a 2014-es 58,2 százalék várhatóan 10 százalékponttal fog emelkedni 2018-ra, ami a technológia jelenlegi fejlődési ütemét látva elég pesszimista jóslat.

Internet-penetrációs előrejelzés Közép- és Kelet-Európában
(Forrás: Statista)

Az is érdekes, hogy az internetkapcsolatok számának növekedési üteme az elmúlt években lassult és vélhetően a jövőben is lassulni fog, hacsak nem következik be valamiféle gyökeres technológiai változás, vagy nem nő az emberek jövedelme.

A legrosszabb helyzetű országok, ahol az elérés csupán 15 százalékos, Banglades, Etiópia, Nigéria, Pakisztán és Tanzánia. Ugyanakkor Egyiptom, India, Indonézia és a Fülöp-szigetek sincs sokkal jobb helyzetben 19 százalékkal.

Bár ahogy láthatjuk, a helyzet sem a fejlett, sem pedig a fejlődő országokban nem túl rózsás (persze mások a nagyságrendek), az pozitívumként értékelendő, hogy a kormányok és az internetes cégek sok erőfeszítést tesznek az online kapcsolatok számának emeléséért világszerte.

Szász Péter
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!