A hitelválság elsősorban az amerikai gazdaságot érintette, ezért az ottani bankárok fizetése csökkent a legnagyobb mértékben. Ezzel szemben Ázsia gazdasága folyamatosan nő, a pénz is oda áramlik. Az elvándorlás legutóbbi példája a Credit Suisse egyik topmenedzsere volt, aki New York-i állását cserélte le, Hongkongba költözött.
Amerikában és Európában a vállalatfelvásárlások miatt is sok pénzügyi szakember állása szűnt meg, ők most kelet felé keresnek újabb lehetőségeket. A Távol-Keleten viszont egyre nagyobb az igény a képzett, tapasztalt bankárokra, mivel a fejlődéssel párhuzamosan a befektetett pénzt kezelni is kell.
A legtöbb vállalatvezető csak néhány hónapra tervezi, hogy átköltözik Ázsiába, később aztán a hitelválság vége után ismét cégül amerikai részlegét irányítanák. Így tett a közelmúltban a Credit Suisse, a JP Morgan és a Blackstone menedzsere is.
"A befektetési bankárok követik a pénzt" - fogalmazta meg találóan Scott Moeller, aki korábban a Deutsche Bank és a Morgan Stanley vezetője is volt. A szakember szerint a befektetési alapok még mindig rengeteg pénzzel rendelkeznek, ezt próbálják most valahol befektetni. Az ő véleménye az, hogy Ázsia mentheti meg a világgazdaságot a teljes összeomlástól.
A távol-keleti pénzintézetek még mindig tele vannak pénzzel, így kiemelkedő fizetéseket tudnak ígérni a tapasztalt, tehetséges vezetőknek, akik feladják korábbi állásukat. Scott Moeller szerint ez viszont nem csak addig fog tartani, amíg véget nem ér a hitelválság, a távol-keleti cégek utána is vonzók lesznek a benkárok számára.