Tehát jöjjenek a meglehetősen elképzelhetetlennek tűnő, de szerintem nem is annyira valószínűtlen tőkepiaci események 2015-re:
1. A forint 280-ig erősödik az euróvval szemben - az MNB kamatvágásai ellenére. Miután minden jegybank extrém méretű monetáris stimulust folytat, a még valamicske hozamot biztosító devizák iránt komoly kereslet mutatkozik. A forint erősödni kezd, amely erősödő trendet megtöri, amikor 290-es árfolyamnál az MNB újrakezdi kamatcsökkentéseit, de az év második felében - még az amerikai kamatemelések ellenére is - 300-ról 280-ra szánkázik az árfolyam.
2. A magyar alapkamat az évet 0,75 százalékon zárja. A fentieknek megfelelőn lejtőre kerül a hazai kamatszint, miközben a Növekedési Hitelprogramot átalakítják: 1,5%-on kaphatnak kedvezményes hitelt a vállalatok. Az új hitelek 90 százalékát a Magyar Nemzeti Takarékbank (volt FHB, Takarékbank, Posta, Díjbeszedő, MKB, Budapest Bank, Raiffeisen, CIB, Széchenyi Bank, stb, stb.) nyújtja.
3. A német 10-éves kötvény 2 százalékra emelkedik. Az erős európai növekedés hatására megugranak a kötvényhozamok Európában, és a német hosszú kötvények - lerázva a már beárazott japanizációt - hozama sokat emelkedik.
4. A német-olasz kötvényhozam-különbözet 0,5 százalékra csökken, ahogy a visszatérő növekedés megerősíti az európai kohéziót. Az olasz hosszú hozam 2,5 százalékon zárja az évet, a görög 5 százalékon.
5. A kínai részvények 2015-ben folytatják száguldásukat, miután a kínai lakosságnak nem marad más befektetési alternatívája (hiszen a lakáspiac behalt), és a nemzetközi vagyonkezelők is öntik be a pénzt. A Shanghai Composite a jelenlegi 2900 pontról 6000 pontra emelkedik.
6. Az alacsony hozamok, és stabil növekedés hatására nem csak megszilárdul, de egyértelműen emelkedő fokozatba kapcsol az európai ingatlanpiac: Berlinben és Budapesten is 20 százalékot emelkednek a lakásárak. Idehaza 6 százalék közelébe esnek a prime hozamok. Kiderül, hogy az MNB olcsón vette meg az Eiffel Palace-t - az eladók feltűnő értékaránytalanság miatt beperlik őket.
7. Oroszország rögzíti a rubel árfolyamát, megszüntetik a szabad átválthatóságot. Az országban statáriumot, később katonai kormányzást vezetnek be. Donyeck, és Luganszk Krímmel együtt hivatalosan is az ország részévé válik.