„A bizalom vissza fog térni. Úgy gondolom, hogy most már sem a betéteseknek, sem a piaci szereplőknek, sem a vállalkozóknak nincs okuk arra, hogy bármitől is tartsanak" - mondta a volt francia gazdasági miniszter az Europe 1 francia kereskedelmi rádiónak adott interjúban. "A garanciák megvannak, a politikai eltökéltség teljes" - tette hozzá.
A G7-ek és az eurócsoport által bejelentett döntések az IMF vezetője szerint minden olyan elemet tartalmaznak, amelyek a jelenlegi helyzetet megnyugtathatják, amely "azért már nagyon irracionálissá vált". Strauss-Kahn megerősítette, hogy szerinte is szükséges a globális és összehangolt akcióterven keresztüli masszív beavatkozás.
"Mindig is a piacgazdaság híve voltam, de egy szabályozott piacgazdaságé, amelyben nem a piac dominál és amely szociális célokat szolgál" - hangsúlyozta Strauss-Kahn. Véleménye szerint a válság rávilágított arra, hogy a "rendszert újra kell szervezni". Strauss-Kahn közölte: az IMF hamarosan jelentést készít a válság tanulságairól.
Másfajta szabályozás szükséges, mert az amelyik eddig működött, a gazdasági valóságtól függetlenül kipukkasztotta az ingatlanlufit - véli az IMF vezetője. Szerinte a pénzügyi rendszer mostantól a korábbiaknál kisebb lesz, és egyes országok, mint például az Egyesült Államok valamivel kevesebb hitelből fognak élni, mint korábban.
Az IMF vezetője szerint nem kellene betiltani a hedge fundokat, azaz a származékos ügyletekkel is foglalkozó spekulatív befektetési alapokat, mert néha hasznos szerepük van, de mindenképpen kontrollálni kell azokat. Az adóparadicsomok teljes felszámolását javasolja viszont Strauss-Kahn, ez szerinte csak politikai szándék kérdése.