Április közepén vált ismertté, hogy Lengyelország is ki akarja használni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) rugalmas hitelkínálatát, és ezért rövidesen 20 milliárd dollárt kér e keret terhére a nemzetközi pénzintézettől. Jacek Rostowski lengyel pénzügyminiszter akkor azt mondta: "Ez egyharmaddal meg fogja növelni a központi bank tartalékát, immunizálva Lengyelországot a válság hatásai és a spekulánsok támadásaival szemben. Ez nem segély, hanem kiegészítő tartalék, amely a Lengyel Nemzeti Bank rendelkezésére áll.
Lengyelország a második ország, az első Mexikó volt, amelyik az IMF rugalmas hitelkínálatával él, s melynek célja úgymond a válsághelyzetben biztosítani az adott ország gazdaságának megfelelő egészségi állapotát.
Lipsky szerdán dicsérte a lengyel kormányzatot a gazdasági visszaesés ellen hozott intézkedéseiért, hogy kamatcsökkentésekre került sor, hogy a pénzügyi szektor részére igyekezett likviditást biztosítani, és elkötelezettségét a fenntartható költségvetés elérésére. A vezérigazgató-helyettes megjegyezte, hogy a hitelcsomag a térség egészére pozitív hatást gyakorolhat, mérsékelheti onnét a tőkemenekülést. Rostowski lengyel pénzügyminiszter is úgy látja, hogy az országának jóváhagyott IMF hitel a stabilitás egyik pillérjeként szolgálhat Közép- és Kelet-Európában.
Az IMF március 24-én jelentette be, hogy megújítja, rugalmasabbá és feltételrendszerében áramvonalasabbá teszi hitelezési gyakorlatát, és ennek keretében alkották meg az IMF rugalmas hitelvonalát. A nemzetközi pénzintézet a rugalmas hitelkeretből olyan országoknak kölcsönöz, amelyeknek gazdasági alapja és gazdaságpolitikája erős, és jó a teljesítési bizonyítványuk.
Ezt a hitelvonalat elsősorban nem válságkezelésre, hanem válságmegelőzésre szánja az IMF. Kiutalásához előzetesen megállapított, általános feltételeknek kell megfelelni, így nem kell hosszas tárgyalásokon egyezkedni a feltételekről, és az IMF esetről esetre dönt. Eltérően a hagyományos készenléti hiteltől, a rugalmas hitelkeretből bármikor lehívható pénz.