Hu a Kínát, Oroszországot, valamint a közép-ázsiai volt szovjet köztársaságokat tömörítő szervezet csúcstalálkozójának zárónapján ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy az összeg az egyes tagállamok gazdaságfejlesztését is szolgálja majd.
Mint mondta, Kína 1500, a társországokból érkező szakértő képzéséhez kíván hozzájárulni, 30 ezer állami ösztöndíjat biztosít, és Konfuciusz Intézetek 10 ezer tanárát, illetve diákját hívja meg kutatás, tanulás céljából a következő évtizedben.
A kínai államelnök úgy vélte, a SESZ-t a térségi gazdasági fejlődés motorjává kell alakítani. Egyben sürgette a jelenlévő országok vezetőit, hogy fejlesszék infrastruktúrájukat, vagyis építsenek vasutat, közutakat, fektessenek a légi közlekedésbe, a távközlésbe és az elektromos hálózatok építésébe, hogy ezzel is elősegítsék a régióban az egymás közötti kapcsolatot.
Hu felvetette egy közös fejlesztési bank létrehozásának gondolatát is, valamint az együttműködés fokozását az élelmiszerbiztonság területén, továbbá egy-egy úgynevezett "energiaklub és vetőmagklub" szükségességét. Összességében valamennyi tagállamot gazdasági versenyképességének növelésére biztatta.
Kína a 2009. évi jekatyerinburgi csúcstalálkozó alkalmával már felajánlott 10 milliárd dollárt a közép-ázsiai államok számára. Azt a pénzt a gazdasági válság hatásainak áthidalására használták.
A 2001-ben alakult szervezet Kínát, Oroszországot, Kazahsztánt, Kirgizisztánt, Tádzsikisztánt és Üzbegisztánt tömöríti. Megfigyelői státusa van Afganisztánnak, Mongóliának, Pakisztánnak, Indiának és Iránnak. Fehéroroszország, Sri Lanka és Törökország konzultációs partner. Afganisztán és Törökország státusát a mostani csúcson hagyták jóvá.
MTI