A módosított és részben szeptembertől hatályos csődtörvény - amely a felszámolásokkal szemben a megrendült cégek reorganizációját helyezi előtérbe - felhatalmazza a kormányt a részletszabályok meghozatalára. Így például a kormány joga és kötelessége a csődeljárást levezénylő vagyonfelügyelők, illetve a felszámolást végző felszámolók névjegyzékének az összeállítása.
A mostani kormányrendelet kimondja, hogy ezekre a funkciókra nyilvános pályázaton lehet jelentkezni. A pályázatot a kormány írja ki, szükség szerint, de legalább 7 évenként. A menetrend az, hogy a bíróságok jelzik az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsnak a pályázat szükségességét, amit ez utóbbi a kormánynak továbbít. A feltételeknek megfelelt felszámolók jegyzékét a pénzügyminiszter vezeti.
A nyilvános pályázaton az Európai Gazdaság Térség (EGT) tagállamaiban - Magyarországon kívül Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Írország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia - székhellyel rendelkező cégek vehetnek részt. A magyar pályázóknál feltétel, hogy kft.-k, vagy névre szóló részvénnyel rendelkező rt.-k legyenek, míg a külföldi cégeknek azt kell igazolniuk, hogy abban az államban, ahol székhelyük van, jogosultak felszámolást végezni.
Minden vagyonfelügyelőnek és felszámolónak rendelkeznie kell 70 millió forint biztosítékkal - az őszi rendelet-tervezetben még 100 millió forint szerepelt. Ez lehet bírósági letét, bankban elkülönített pénzösszeg, értékpapír letét, bankgarancia, biztosítói garancia, illetve biztosító által kiállított készfizető kötelezvény. A letét meglétét a felszámoló cégnek minden évben igazolnia kell.
A rendelet legtöbb szabálya december 11-én lép hatályba.