Szollár Domokos ezt arra reagálva közölte, hogy Soltész Miklós (KDNP) kedden sajtótájékoztatóján azt mondta: a kormány nem érzi a lakáshitelesek gondjainak súlyosságát, erre utal az is, hogy a szocialisták nem akarják összehívni az Országgyűlés szociális bizottságának rendkívüli ülését.
Időközben az MSZP-frakció jelezte, mégis szükségesnek tartják az Országgyűlés ifjúsági, szociális és családügyi bizottságának ülésének összehívását a jövő hétre, hogy nyilvánosan is értékeljék a lakáshitelesek megsegítésére eddig alkotott törvények és kormányintézkedések hatását. Ezzel egy időben vizsgálják, hogyan lehetne bizonyos esetekben a kilakoltatások lehetőségét átmenetileg felfüggeszteni.
A kormányszóvivő keddi közleményében ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy válságkezelő kormány megalakulása óta javult a nemzetgazdaság egyensúlya, a forint árfolyama több mint 12 százalékkal erősödött, amellyel a devizában eladósodott 1,7 millió magyar család kamatterhei mintegy 400 milliárd forinttal enyhültek.
Kitért egyebek között arra is, hogy a kormány javaslatára az Országgyűlés elfogadta a nehéz helyzetbe került adósok terheinek átmeneti csökkentését lehetővé tévő törvényjavaslatot is. E szerint a válság miatt munkanélkülivé vált vagy fizetési nehézségekkel küzdő, de munkával rendelkezők átmeneti kölcsönért folyamodhatnak hitelintézetüknél.
A további intézkedéseket sorolva Szollár Domokos arra is emlékeztetett, hogy augusztus 1-jén lépett hatályba a hitelintézetekre vonatkozó törvény kormány által javasolt módosítása, amely korlátozza az egyoldalú szerződésmódosítást, a hitelek egyoldalú drágítását, illetve a lakáshitellel rendelkező polgárok további védelméért a kormány törvénymódosítást kezdeményezett. Ezzel az önkormányzatok elővásárlási jogot kapnak, hogy a területükön kényszerárverésre kerülő ingatlanokat megvásárolják és azokat korábbi tulajdonosaiknak bérbe adják.
Soltész Miklós keddi sajtótájékoztatóján egyebek között arról beszélt: már 700 ezer olyan hitelfelvevő van, akinek 90 napon túli a tartozása, és az év végére 70-80 ezer család veszítheti el a lakását, ha a kormány nem hoz végre érdemi intézkedéseket.