Duronelly Péter a Széll Kálmán Tervvel kapcsolatban megjegyezte: a terv "felülről vezérelt", egyenlőre csak a célszámokat rögzíti, a konkrét intézkedések döntő részére még várni kell. Pozitív az, hogy az állami kiadások visszafogásával vélhetően több forráshoz jut majd az üzleti szféra.
A befektetési szakember szerint az viszont gond, hogy az államigazgatásban a konkrét ügyek menedzselésével "nincs minden rendben".
A befektetési igazgató szerint miközben a magyar gazdaságban még jó néhány iparágban továbbra is a recesszió jelei mutatkoznak, a lakossági fogyasztás aránya mintegy 65 százalékot ér el a GDP-hez mérten, holott az előző évtized, a 2000-es évek elején a mostanihoz képest magas, 4 százalék körüli gazdasági bővülésnél 63-64 százalékos volt a GDP-hez mért fogyasztási hányad.
"Továbbra is az export húzza a magyar gazdaságot" - emelte ki Duronelly Péter. Hozzátette: ennek is köszönhető, hogy az üzleti szektor egyes területein már érezhetően nő az alkalmazotti létszám.
"Magyarországra az jellemző, hogy exportvezérelt a gazdaság, amelyben továbbra is nagyon alacsony a beruházási hányad, és igen alacsony szintet ér el a vállalatok hitelfelvétele" - mondta a befektetési igazgató.
Duronelly Péter szerint a magyar gazdaság jelenlegi növekedési rátája és az optimálisan lehetséges növekedési ütem között - a növekedési trend alapján - mintegy 2,5 százalékpontos különbség van. A beruházások igen alacsony szinten vannak, bár a feldolgozóipar már kezd magára találni - mondta a szakember.
MTI