2p

Nominálisan bár rengeteg pénzről van szó, a lehívott támogatásoknak mégis csak a 0,8 százalékával próbáltak trükközni egyes sportszervezetek.

A TAO-rendszer indulása óta összesen 2,6 milliárd forint értékben került sor visszafizetési kötelezettség előírására - derül ki Rétvári Bence parlamenti államtitkár írásbeli válaszából.

Az államtitkárt Sneider Tamás Jobbikos képviselő kérdezte a TAO-támogatások jogosulatlan felhasználásával kapcsolatban azzal összefüggésben, hogy a Magyar Vízilabda Szövetség 566 millió forint értékben tárt fel visszaéléseket a tagszervezeteinél a taotámogatások bevezetése utáni két esztendőben (2011 és 2013 között). A vízilabda szövetség megküldte az észrevételeit az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI), de a szabálytalanságok kapcsán foganatosított intézkedésekről már nem lehetett hallani.

A TAO-támogatások egyik ékköve

A válasz szerint a támogatási rendszer indulása óta a labdarúgó és vízilabda egyesületek részére tavaly év végéig 205,9 milliárd forint került jóváhagyásra, amiből 167,7 milliárd forintot hívtak már le. 2011 óta egyébként összesen 34 vízilabda sportszervezet és 1618 labdarúgós sportszervezet elszámolását zárták le. Esetükben 505,5 milliárd forint értékű jogosulatlan felhasználást állapítottak meg az ellenőrzések során.

Sokkal nagyobb számokat kapunk az összes látvány-csapatsport esetében:

  • Összesen 394,3 milliárdnyi támogatást hagytak jóvá,
  • ebből 319,9 milliárdot már lehívtak,
  • az öt sportág esetében pedig 2,6 milliárd forint értékben került sor visszafizetési kötelezettség megállapítására.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!