A Financial Times szombati száma közölt interjút az EKB elnökével, Trichet elismerte, hogy a második-harmadik negyedévben gödörbe került az európai gazdaság, szerinte azonban az eurozóna fokozatosan fog visszatérni a mérsékelt növekedéshez. Trichet jóval optimistább, mint a vezető londoni elemzők, az európai jegybankelnök nem ejtette ki a recesszió szót, miközben a szakemberek már igen.
A JP Morgan például úgy fogalmazott legutóbbi elemzésében, hogy az euróövezet a "recesszió szélére" került. A ház elemzői azzal számolnak, hogy az euróövezeti GDP-érték a második negyedév egészében 0,5-1,0 százalék közötti mértékben visszaesett, a harmadik negyedévben zéró növekedés lesz, és mindössze "marginális" felfutás valószínű a negyedikben.
Szintén szombaton jelent meg a The Times hasábjain egy interjú Alistair Darling brit pénzügyminiszterrel, aki jóval kevésbé bizakodó, mint Trichet. Darling az elmúlt egy év legpesszimistább előrejelzését fogalmazta meg a brit kormány részéről: mint mondta, karácsonykor még mindenki abban bízott, hogy ez év őszére javulás lesz, most azonban már látják, hogy a helyzet a korábban vártnál sokkal súlyosabb.
A pénzügyminiszter szerint a brit gazdaság is nagyon nehéz időszakot él át, bevallotta, hogy egyelőre nem tudja megjósolni, meddig fog ez tartani. Darling kiemelte, hogy Nagy-Britannia jó eséllyel még a 2010-es választások idején is nyögni fogja a válság következményeit.
Darling ugyanakkor hozzátette, hogy a brit gazdaság nincs recesszióban, és jó eséllyel kezelni tudja majd a válságot. A vezető elemzőcégek ezzel nem értenek egyet: a Brit Kereskedelmi Kamarák felmérése szerint az ország feldolgozó és szolgáltató szektorának egyes mutatói történelmi mélységekben vannak, legutóbb a kilencvenes évek elejének recessziója idején voltak ilyen mélyen a mutatók. Az Economist Intelligence Unit a brit gazdaság növekedési kilátásait rontotta legnagyobb mértékben: a ház elemzői jövőre már csak 0,5 százalékos növekedést várnak Nagy-Britanniában, eddig 1,5 százalékos bővülést prognosztizáltak.