3p

Visszalép Magyarország a budapesti olimpiai pályázattól - értesült az M1.

Az M1 információi szerint a miniszterelnök, a főpolgármester és a MOB vezetőjének találkozóján az a közös elhatározás született, hogy Magyarország visszalép, mert a pályázat súlyos presztízsveszteség lenne az országnak. A döntés oka, hogy Magyarország nem tarthat fenn elhúzódó, vereségre ítélt pályázatot. Ezért a tárgyaló felek arra jutottak, hogy csak az lehet a felelős döntés, ha a főváros és a MOB visszalép a pályázattól - értesült az M1.

A döntés azóta lógott a levegőben, hogy a Momentum Mozgalom népszavazási kezdeményezéséhez több mint 266 ezer aláírást gyűjtött. Orbánék döntése így viszont már okafogyottá teszi a népszavazást. A Fővárosi Választási Iroda egyébként már elkezdte az aláírások ellenőrzését

Az ellenőrzött 12 281 aláírásból 1420 volt érvénytelen, ami 11,57 százalékot jelent. Vagys ha marad ez az arány, bőven elég aláírás lenne a népszavazás kiírásához.

Szerdán a fővárosi közgyűlésen is téma volt a budapesti olimpia, mellyel kapcsolatban döntés nem született, Tarlós István főpolgármester állítása szerint a miniszterelnökkel történő egyeztetést követően dől majd el az olimpiai pályázat sorsa. 

Korábbi cikkünkben összefoglaltuk az olimpiai pályázattal kapcsolatos eddigi kiadásokat, várható költségbecsléseket és nem kaptunk túl szívderítő eredményt. 

A 10 milliárdosra becsült pályázati költség ugyanis akár 34,48 milliárdig is nőhet. És még egyszer: ez még csak a pályázás költsége.

Az olimpirendezés végső költsége azok alulbecslése miatt a GDP 25-30 százalékára is rúghatna.

Impozáns látványtervek készültek a budapesti olimpia tervezett helyszíneiről

A Momentum meglehetősen kemény közleményben reagált a fejleményekre

A mozgalom szerint a kormány nem csak azokat árulta el, akik aláírták a népszavazási kezdeményezést, de az olimpiapártiakat is, hiszen ezzel kettős céljuk volt.

"Az olimpiai pályázat visszavonása mellett ugyanilyen fontosnak tartottuk, hogy népszavazást tarthassunk egy ezermilliárdos, hazánk jövőjét több évtizedre meghatározó gigaberuházásról. A kormány nem kérdezte meg a társadalmat, nem tartja fontosnak a társadalom véleményét."

Nem értjük, miért lenne presztízsveszteség egy népszavazás, a társadalom véleményének megkérdezése. Országos népszavazásnak is örültünk volna, sajnáljuk, hogy a kormány szerint egy népszavazás presztízsveszteséget jelent az országnak."

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!