A várakozásokkal teljes összhangban nem változtatta a héten az MNB az alapkamatot. Emelésre nem volt javaslat Simor elmondása szerint, a kockázati tényezők úgy tűnik valóban enyhültek eleget, hogy a héja tagok se akarjanak már tovább szigorítani a monetáris kondíciókon (januárban még három tag látott volna 7,5 százalékos alapkamatot szívesen). Ami viszont meglepő volt, hogy volt kamatcsökkentésre vonatkozó javaslat a keddi ülésen, még ha azt a tanács túlnyomó többsége nem is támogatta. Ez viszont arról árulkodik, hogy a külső tagok közt van olyan, aki még optimistábban értékeli a helyzetet, mint azt korábban várni lehetett. "Ez ügyben megváltoztattuk előrejelzéseinket, nagyon valószínűnek tűnik, hogy a tanács többségét adók a kockázati profil javulásával csökkentésbe szeretnének kezdeni" - olvasható a Raiffeisen Bank heti elemzésében.
A kockázati profil pedig a EU/IMF tárgyalások lezárásával enyhülhet igazán, ami miatt azt gondolják a szakemberek, hogy a második félév előtt nem lesz tényleges alkalom az alapkamat lejjebb szállítására. A nemzetközi megegyezés dátuma úgy szökell előttünk, mint a csodaszarvas. A héten egyes kormányzati szereplők nyilatkozatából már az sem vehető biztosra, hogy a második negyedévben sor kerül a védőháló kifeszítésére - érzékelteti a helyzetet az elemzés.
"Továbbra is törékeny felfelé az EUR/HUF árfolyam véleményünk szerint a fentiek miatt, a forint alulteljesítése a régiós társakhoz képest rendkívüli szembetűnő volt az elmúlt napokban. Mindazonáltal a fejlett piaci környezet érdemi javulása, valamint a korábban vártnál kevésbé gyenge makrogazdasági környezet miatt a forint előrejelzésünket is felülvizsgáltuk. Nem számítunk már tartósan 300 feletti árfolyamra, és egy komolyabb korrekció eljövetele esetén is úgy látjuk, vissza fog térni a 290 közelébe a nyár elejéig a forint" - hangsúlyozzák a Raiffeisen elemzői.
A héten érkezik majd a költségvetés februári gyors-kimutatása, illetve a részletes negyedik negyedéves GDP-számok. Az utóbbi napokban megjelent statisztikák beruházásról megjelent adatok meghaladták a szakemberek várakozásait, éves szinten 4,5 százalékos volt csak a visszaesés, ami részben magyarázza, miért lett jobb a növekedési adat. De még emellett is szükség van további pozitív meglepetésekre, amit nagy valószínűséggel a lakossági fogyasztás fog megadni.
A vezető magyar részvényindex már hatodik hete kerülgeti a 200 hetes mozgóátlagát (19 307) folyamatosan csökkenő forgalom mellett. A január hónapban tapasztalt forgalom közel a felére csökkent februárra és semmilyen jelent nem látunk arra vonatkozóan, hogy ez trend a közeljövőben megfordul - olvasható a rossz hír a Raiffeisentől. Ennek eredménye, hogy egy nagyobb eladó vagy vevő könnyedén elmozdíthatja akár az egész piacot. Ugyan az elmúlt két hónapi teljesítményt mérve euró alapon még mindig csak a brazil és török tőzsde előzi meg az indexet. Persze ennek nagy része a forint szinte törhetetlen erősödésének köszönhető.
Az OTP a jövő héten teszi közzé negyedik negyedéves gyorsjelentési számait és ezzel az eredményszezon érdemleges időszaka véget is ér. A részvény hat hete a 4000 forintos szinteket kerülgeti, de a folyamatosan csökkenő forgalomnak is köszönhetően nem tud elszakadni tőle. Az előző hét volt az év legalacsonyabb forgalmú hete a papírban. Támasz a 4000 és a 3930 forint, míg cél a 4150 feletti heti zárás.
A Mol két héttel ezelőtti jelentésében pesszimista éves kilátásokat fogalmazott meg, ennek megfelelően 10 százalékkal csökkentette kitermelési kvótáját. Viszont növeli horvátországi kutatási beruházásait. A részvény immár negyedik hete csökken, egyre alacsonyabb forgalommal. Az előző hét az év második legalacsonyabbja volt. A részvény 6 hét után újra a 19 000 forint alatt található, ami így már ellenállás. Alulról pillanatnyilag a 10 hetes mozgóátlag tartja, de ez alatt egészen 18 000-ig nyitva a tér.
A Magyar Telekom két hét számottevő drágulása után korrigált. A papír teljesen kívül van Bollinger szalagján, ami azt jelenti, időnek kell eltelnie, hogy túlvett szintjeiről lejöjjön. A forgalom folyamatosan erősödött az emelkedés során, ami alátámasztja a további kedvező jövőképet. Jelentős ellenállás a 600 forintos szint, de e felett nyitva a tér szinte 650-ig. Támaszt az 577/565 közötti szintek nyújtanak.
A Richternek sikerült egy közepes forgalmú erősödő hetet produkálnia. A 39 000 forintos szint, a felső Bollinger szalaggal megtoldva, egyelőre túl erős ellenállásnak bizonyult. A sikeres előző hetek után némi konszolidáció következhet. Napi szinten már ez zajlik a papírban. A 38 000 forintos szintek képzik a támaszt.
Az Egis árfolyama az év harmadik legalacsonyabb forgalmával az éve eleji mélypontokra esett vissza. A 16 000 forinton található támaszok úgy tűnik egyelőre kitartanak, ami fontos, mert ez alatt a 14 000 forint a következő megálló.
mfor.hu