A gazdasági hetilap értékelése szerint annak az országnak, amelyet az év legjobbjának választanak, nem elég békésnek és gazdagnak kell lennie, a lap a fejlődést díjazza, mint az előző két győztes, Mianmar és Tunézia esetében. Mindkettő diktatúrát hagyott maga mögött és egy demokráciára hasonlító berendezkedést valósított meg.
Idén az esélyesek között volt Észtország, amelyet ugyan Putyin Oroszországa fenyeget, viszonylag szegény, ám ennek ellenére költségvetése 2 százalékát költi NATO-feladatainak ellátására, és egyike Európa legjobb oktatási rendszerével rendelkező országának, amely információtechnológiában is világ élvonalában van.
A jelöltek között volt Izland is, amely a leggyorsabban növekedő gazdag ország, ráadásul megverte az angol fociválogatottat is.
Kína azért jöhetett szóba, mert 14 millió embert emelt ki a szegénységből, míg Tajvan elnöknője megválasztása miatt került a listára.
Justin Trudeau Kanadája is esélyes volt, hiszen megmaradt liberálisnak, nyitottnak és befogadónak, lakosságának ötöde nem az országban született.
Béke Kolumbiában
A szerkesztőség választása mégis Kolumbiára esett, mert képes volt egy fél évszádos és mintegy 220 ezer ember életét követelő belső háborúskodásnak véget vetni a kormány és a marxista lázadók (FARC) között.
mfor.hu