2p

Mi a legnagyobb probléma a hazai felsőoktatásban?
És a gazdaságban? Mennyit ér egy magyar egyetemi diploma?
Online Klasszis Klub élőben Ádám Zoltánnal, a Corvinusról elbocsátott egyetemi oktatóval

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdásztól!

2024. október 9. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Márciusban 955 millió euróra nőtt a folyó fizetési mérleg többlete, s ezzel 229 millióval (31,6 százalékkal) meghaladta az egy hónappal korábbit. Az ország külfölddel szemben finanszírozási képessége - a folyó mérleg és a tőkemérleg együttes bevételi többlete - még nagyobb összeggel, 340 millió euróval (32,4 százalékkal) 1388 millió euróra nőtt - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) előzetes adataiból.

A Központi Statisztikai Hivatal más módszertan szerint számolt adataihoz képest az áru exporttöbblet növekedése a fizetési mérlegben szerényebb, 80 millió helyett csak 40 millió euró és a szolgáltatások kereskedelmében sem alakult ki rendkívüli többlet. A reálgazdasági folyamatokkal szemben a jövedelemáramlás okozta a növekedés zömét, az elsődleges jövedelmek formájában 42, a másodlagos jövedelmek közé sorolt tételek alatt 139 millió euróval kevesebb hagyta el az országot.

Az elsődleges jövedelmeken belül azonban a befektetésekhez köthető jövedelem-hazautalás összege 33 millió euróval 469 millió euróra nőtt az előző hónaphoz hasonlítva, amiből a működőtőke beruházások (FDI) hozamából repatriált profit 286 millió euró volt, 12 millióval több a februárinál. A tőkemérleg forgalmának zömét az uniós támogatások 434 millió eurója tette ki márciusban, amely 108 millióval több volt az előző havinál.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!