Öt hónappal a phjongcshangi téli olimpia előtt elég kevés belépőt adtak el Dél-Koreában, ez azonban nem aggasztja a szervezőket.
"Mi továbbra is egymillió eladott jegyre számítunk" - nyilatkozta Ri Hi Beom, az olimpia szervezőbizottságának elnöke. A volt miniszter optimizmusát arra alapozza, hogy az 1988-as szöuli olimpia, valamint a 2002-es labdarúgó-világbajnokság is nagy számmal vonzotta a dél-koreaiakat a helyszínekre. A dél-koreaiakra amúgy is jellemző, hogy az utolsó pillanatig várnak a jegyvásárlással, tette hozzá, a nagy kampányt éppen ezért csak novemberben indítják be a rendezők. Akkor már repülőtereken és vasútállomásokon is kaphatók lesznek a jegyek, valamint ezzel párhuzamosan a televízióban, újságokban, mozikban és az interneten is reklámozzák a hazai rendezésű olimpiát.
Ri Hi Beom (AP)
A házigazdák több mint egymillió nézőt várnak a sporteseményekre, és arra számítanak, hogy hetven százalékban dél-koreaiak látogatnak majd ki a létesítményekbe. Ehhez képest a jegyértékesítés első szakaszában, február és június között mindössze 52 000 belépőt adtak el Dél-Koreában, ami a remélt 750 000-nek kevesebb, mint a hét százaléka. A dél-koreai szervezők múlt kedden újraindították az online jegyértékesítést, az első két nap során újabb 17 000 belépőt értékesítettek.
A dél-koreainál lényegesen jobban alakulnak a külföldi mutatók, hiszen a 320 000 jegy több mint a fele gazdára talált már. Azt egyelőre nem tudni, hogy a koreai politikai helyzet romlása milyen hatással lesz a további jegyeladásra. Észak-Korea, amely hónapok óta nukleáris és rakétakísérleteket végez, szeptember 3-án jelentette be, hogy sikeresen tesztelt egy hidrogénbombát.
A téli olimpia 2018. február 9-én kezdődik, a vendéglátó Phjongcshang mindössze 100 kilométerre van az északi határtól.
MTI