4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Tegnap több tízezren vettek részt a Budepesten tartott,  "Mi vagyunk a többség! - Tüntetés a demokráciáért" nevet viselő tüntetésen, amelyen  a felszólalók az Országház előtt a demokraták összefogását és egységet sürgettek a szabadságért, a demokráciáért, a jogállamért, a szabad sajtóért, valamint az ellenzéki pártok közös fellépésért a kormány leváltása érdekében. A világsajtó elég terjedelmesen számolt be az eseményről, és az MTI is lehozott egy tudósítást, mad Rogán Antal reagálását is hozta az állami hírügynökség. A világsajtó reakciójáról azonban az MTI már nem látta érdemesnek beszámolni.

A tüntetés nagy visszhangot keltett szerte a világon (voltak külföldi városok, ahol szintén tartottak megmozdulásokat, így Berlinben, Londonban vagy Dublinban is demonstárciókat tartottak az ott élő magyarok), így a BBC is beszámolt róla, hogy Orbán Viktor migránsellenes szólamokkal nyert kétharmadot a választásokon, ez ellen és a nem fair választási rendszer ellen tüntettek a népek. Megemlítik, hogy a Mi vagyunk a többség nevű Facebook-csoport szervezte az egészet, a tömeg pedig békés maradt, magyar és uniós zászlókat lobogtatott.

Megemlítik külön azt is, hogy a tüntetők jelentős része fiatal volt, illetve hogy több párt politikusai is részt vettek a tüntetésen.

A New York Times is beszámolt, ahogy a The Washington Post is.  A NYT szerint a tüntetés nem fog változtatni Orbán Viktor politikáján, ami elveti a nyugati liberális értékeket. Az amerikai lap megemlíti Orbán március 15-i bosszúálló beszédét, majd a Figyelő listáját, amin még a CEU oktatói is helyet kaptak.

A Stop Soros törvénytervezet sem marad ki, ami a migránsokat segítő szervezeteket büntetné. Ahogy az sem, hogy egy minapi uniós jelentés keményen beszólt a jogállamot erodáló Orbánéknak, bár a lengyel-magyar barátság miatt az unió nem fog tudni lépni Magyarország ellen. Az alapvetően pesszimista cikk végén az NYT megemlíti, hogy Orbán hatalmára csak egyetlen veszély leselkedik: a saját népe, aminek több mint a fele nem a Fideszre szavazott - emelte ki a 24.hu.

A Post már csütörtökön egyik blogjában a demokrácia haldoklásáról írt Magyarország kapcsán. Az írás azzal zárul, hogy a szerző megemlíti, hogy milyen vicces, hogy amikor egy politikai erő kampányszlogenjeiben a saját országát helyezi első helyre, rendszerint azzal jár, hogy a demokrácia számít számukra utolsónak. A szombati tüntetésről az AP tudosítását vették át.

A Yahoo is kiemelte, hogy több tízezren voltak a demonstráción, amelyet fiatal egyetemisták szerveztek, a szavazatok újraszámolását , új választásokat, ellenzéki egységet  követeltek.

A Die Welt is beszámolt a szombati eseményről, azzal, hogy tízezrek tüntettek Orbán Viktor politikája ellen.

A Frankfurter Allgemeine Zeitung videóriportban tudósított az eseményről, Stop Viktátor, felcímmel.


Kína állami hírügynöksége, a Xinhua Masszív demonstráció Orbán ellen Budapesten címmel számol be a történtekről. Ők is százezres számról írnak és megismétlik Gulyás Balázs szónok mondatát, hogy jövő szombaton is lesz tüntetés. Szóba kerülnek a választásokat ért kritikák, kiemelten az EBESZ-é is, hogy szabad, de igazságtalan volt a szavazás.

Egy civil fotója a tüntetésről
Egy civil fotója a tüntetésről


Kiemelik a tegnapi tüntetés talán legszürreálisabb vonulatát is: hogy együtt tüntetett jobbikos szélsőséges, fiatal, liberális momentumos és idős szocialista, Orbán összehozta az ősellenségeket. Megemlítik, hogy több kisebb szolidaritási tüntetést is tartottak vidéki magyar és európai városokban. A cikk szerint a tüntetés jól jelzi a nagyon mély megosztottságot a magyar társadalomban. Balázs Péter volt külügyminiszter is megszólal: szerinte feszültséggel teli időszak következik.

A francia Le Monde százezer masírozó tüntetőről írt, ami az egyik legfontosabb esemény volt az utóbbi évek Magyarországán, megmutatta a nemzet azon felét, amelyik nem Orbánra szavazott. Itt is megemlítődött, hogy újraszámolást akarnak a tüntetők a győztes párthoz húzó választási rendszerben.

Szó van a cikkben arról is, hogy egy kormányközeli hetilap (a Figyelő) listát készített a zsidó-magyar származású amerikai üzletember, Soros György embereiről. Nem hagyják ki az Orbánnal szembekerült oligarcha megszüntetett lapját, a Magyar Nemzetet sem.

A teljesség igénye nélkült készült összeállításunkban szereplő visszhangról egy szót sem írt a 80 milliárdos közpénzből fenntartott állami hírügynökség.  Írtak viszont a zavargásokba torkolló francia tüntetésekről, a mai Vivicittá-futásról, valamint arról, hogy Kínában a vártnál kevésbé nőtt az új hitelek kihelyezése márciusban...

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!