3p

Mi a legnagyobb probléma a hazai felsőoktatásban?
És a gazdaságban? Mennyit ér egy magyar egyetemi diploma?
Online Klasszis Klub élőben Ádám Zoltánnal, a Corvinusról elbocsátott egyetemi oktatóval

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdásztól!

2024. október 9. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

IKSZ – Az Italos Karton Egyesülés (IKSZ) Nyikos Ágnest nevezte ki a szervezet új igazgatójának szeptember 10-én. Az új vezető széleskörű és releváns tapasztalattal rendelkezik a hulladékgazdálkodási politikák, valamit a nemzetközi kapcsolatok és projektmenedzsment területén.

Az IKSZ azon magyarországi italoskarton-gyártók szövetsége (Tetra Pak Hungária Zrt., SIG Combibloc GmbH & CO KG, Elopak Kft.), akik fontosnak tartják felhívni a figyelmet az italoskartonok környezetvédelmi és gazdasági előnyeire. A szervezet az italoskartonok szelektív gyűjtését szorgalmazza és népszerűsíti Magyarországon a környezetvédelem, az értékes alapanyagok újrahasznosítása és az energiatakarékosság érdekében. Az Európai Unióban működő hasonló nemzeti szervezeteket az ACE (The Alliance for Beverage Cartons and the Environment - www.ace.be) fogja össze.

Nyikos Ágnes korábban 17 évig dolgozott hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi vállalatokat összefogó non-profit szervezetnél, ahol kezdetben nemzetközi kapcsolatokért felelős menedzserként, később ügyvezető igazgatóként tevékenykedett. Emellett a Nemzeti Hulladékgazdálkodási és Vagyonkezelő Zrt.-nél stratégiai főmunkatársként és projektmenedzserként dolgozott magyarországi hulladékgazdálkodási infrastruktúra-projekteken.

„Izgalmas és nagy kihívás az IKSZ-hez csatlakozni ebben az időszakban” – nyilatkozta Nyikos Ágnes. „Szívügyem a fenntarthatóság, bízom a sikeres együttműködésben a többi szereplővel a közös céljaink eléréséért, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak Magyarország környezeti fenntarthatóságához.”

Az új igazgató az IKSZ tevékenységét fogja irányítani, együttműködve az italoskarton-gyártókkal és a hulladékgazdálkodókkal, valamint a magyarországi és európai érintettekkel. Kiemelt témáik közé tartozik a csomagolási hulladékra vonatkozó szabályozás, a környezetvédelmi politikák és a körforgásos gazdaság kérdései, mint például a PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation) szabályozás tervezete. Az IKSZ fő feladata, hogy támogassa az italos kartonok szelektív gyűjtési arányának növekedését a háztartásokban, valamint előmozdítsa ennek a megújuló csomagoló anyagnak az újrafeldolgozását.

Az italos kartonokat gyártó iparág hozzájárul a hulladékgazdálkodási célok megvalósításához és a hulladék csökkentését tűzte ki célul.  A terméktervezés fókuszában kevesebb alapanyagfelhasználás, megújuló alapanyagok használata, továbbá az újrahasznosítási lehetőségek növelése áll. Az italos karton gyártók már közel 200 millió eurót fektettek be újrafeldolgozási kapacitások kiépítésére. Az iparág 2027-ig további beruházásokat tervez 120-150 millió euró értékben, amely beruházások az italos karton minden komponensének újrafeldolgozását támogatják

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!