Több hazai brókercég és bank nyilatkozatai szerint az utóbbi hetek forintgyengülését természetesnek veszik, az MNB politikája logikus következményének tekintik. Van olyan is, aki arra is céloz, hogy ez még csak a kezdet. Márciusi döntésével ugyanis az MNB leheletnyit szigorított csak a monetáris kondíciókon, és hosszabb távon is a laza kamatpolitika mellett tette le a garast. Ezzel "kinyitotta az ajtót a forintgyengülés előtt”.
A bérek emelkedését a cégek egy része nem tudja követni a termelékenység fokozásával, ezért veszítenek a versenyképességükből. Túlfűtöttségre utaló jelek vannak a gazdaságban, az uniós források kisebb támogatást adnak majd a gazdaságnak. A belső fogyasztás élénkül a béremelkedés és a hitelek miatt. A folyó fizetési mérleg többlete eltűnhet vagy negatívba fordulhat a szaldó.
A külső bizonytalanságok is számosak, globális lassulás tapasztalható. A cseh jegybank hasonló helyzetben nemrég kamatot emelt.
Vannak ugyanakkor olyanok is, aki szerint a forintgyengülésnek is vannak korlátai. Az MNB inlább a 320 forint körüli, stabil euróban érdekelt, ezért 325 felett, ha csak verbálisan is, de közbe avatkozhat. (A Privátbankár.hu cikke teljes terjedelmében itt olvasható.)