3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Boris Palmer ugyanakkor védelmébe is vette a kormányt egyes kérdésekben.

A magyar kormányt és a Mathias Corvinus Collegiumot (MCC) is kritikával illette Boris Palmer tegnapi beszédében az MCC-ben Budapesten, adta hírül a német Südwestrundfunk (SRW).

Tübingen polgármestere szerint megfordult a fejében, hogy lemondja a részvételt az eseményen (Németországban számos kritika érte amiatt, hogy elfogadta a kormányközeli intézet meghívását). Szerinte az MCC maga is hozzájárul a jobboldali-populista imázsához azzal, hogy kommentár nélkül hagyja az extrém nézeteket. Ez az imázs az oka  annak, hogy a rendezvényein felszólaló előadók reputációja sérül, jelentette ki.

Orbán Balázs, az MCC kuratóriumi elnöke és Boris Palmer, Tübingen polgármestere az MCC-ben 2023. szeptember 5-én. Fotó: Twitter/Orbán Balázs
Orbán Balázs, az MCC kuratóriumi elnöke és Boris Palmer, Tübingen polgármestere az MCC-ben 2023. szeptember 5-én. Fotó: Twitter/Orbán Balázs

A Zöldek pártjából kilépett politikus kritikát fogalmazott meg a magyar kormány menekültpolitikájával kapcsolatban is. Feltette például a kérdést, hogy Magyarország tényleg képtelen-e védelmet biztosítani évi 3 ezer menekültnek (ezzel arra utalt, hogy a kormány elutasítja az uniós menekültelosztási kvótát).

Beszéde elején pedig világossá tette: a párbeszéd jobban működik, ha kérdéseket teszünk fel, nem pedig a pódiumról prédikáljuk saját erkölcsi meggyőződéseinket.És az sem párbeszéd, ha a saját templomunkban prédikálunk. Ha ez volt a meghívás célja, akkor csalódást kell okoznia a vendéglátóknak, idézte Palmert az eseményről szintén beszámoló Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). 

Palmer emellett idézett egy német lap cikkéből, amely utalt a hazai jogállamisági hiányosságokra, a kiterjedt korrupcióra és Orbán Viktor kormányfő családja köreinek meggazdagodására.

Igaz – mint az a német lapbeszámolókból kiderül –, a politikus bizonyos kérdésekben  védelmébe vette a kormányt. Az uniós és ezen belül a német gazdasági problémákkal összefüggésben például megjegyezte, hogy Európa ebben a helyzetben meg sem engedheti magának Magyarország kirekesztését.

Kitért arra is, hogy a magyar kormánynak „valódi demokratikus mandátuma van“, és egy saját történelemmel rendelkező országnak joga van a saját véleményhez, például a migráció kérdésében.

Végül – a Magyarországot érő német kritikákra utalva – feltett néhány kérdést. Ha a magyar menekültpolitika annyira elítélendő, akkor miért kötött az EU megállapodást Törökországgal a szíriai menekültek visszatartására? Ha a visszatoloncolások a magyar-szerb határon annyira helytelenek, akkor mi a helyzet a görög parti őrség hasonló tevékenységével az Égei-tengeren? És a spanyol határkerítés Észak-Afrikában a migránsok visszatartására mennyivel jobb (morális szempontból), mint a magyar?

A FAZ szerint egyébként az MCC közönsége udvariasan megtapsolta Palmert, de az ováció elmaradt. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!