A 61 piacra dobott ingatlan között II. kerületi villák, újpesti, ferencvárosi, újbudai iskolaépületek, józsefvárosi iroda és számos üres telek mellett akad szivattyúház, egykori kispesti kultúrház, kőbányai lőtér, vidéki szociális otthon, mezőgazdasági terület, kastély és ráckevei-visegrádi szórványlakások is - írja a Népszava.
A legnagyobb a XI. kerületi Rimaszombati út 2. szám alatt található 14 ezer négyzetméteres volt oktatási épület, mely egy 27,5 ezer négyzetméteres területen helyezkedik el - ennek a kikiáltási ára 7 milliárd forint plusz 1,75 milliárd forint áfa.
„Az értékesítésre kijelölt ingatlanok egyikét sem használja már a főváros, üresen állnak többnyire évek óta. Ha lenne a pénz a felújításukra, illetve akár funkcióváltással hasznosíthatóak lennének, akkor érdemes lenne megtartani ezeket a vagyonelemeket, de jelen állapotukban csak viszik a pénzt. Holott a Fővárosi Önkormányzatoknak már rég nincsenek tartalékai. Az ingatlaneladásokból befolyó bevételt a közszolgáltatások működtetésére fordítja a város” – válaszolta a Népszava kérdésére Kiss Ambrus gazdasági ügyekért felelős főpolgármester-helyettes, aki a lap „családi ezüst” elherdálására vonatkozó felvetésére elismerte, hogy szebb időkben a különféle vagyonelemek értékesítéséből származó bevételeket fejlesztésekre, értékteremtő beruházásokra fordítanák és nem üzemanyagot vásárolnának belőle a buszokba, vagy éppen idősotthonokat fűtenének belőle.